Help for English

Přítomný prostý čas #1

Komentáře k článku: Přítomný prostý čas 1

 

Marku promin ale mohl by si nejak pripsat o jake hlasky se vlastne jedna? Nebo teda napsat na kazdou jeden priklad, priznam se ze z techto znaku jsem vylustil jenom „s,z,dž“

Končí-li slovo na sykavku ( * * * * ** **), koncovku vyslovujeme jako / **/

Chtel jsem tam pastnout tu vetu z tveho clanku o vyslovnosti „iz“ na konci

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Chtel jsem tam pastnout tu vetu z tveho clanku o vyslovnosti „iz“ na konci

Re:

Tyto hlásky a jak se vyslovují (+ příklady slov) najdete v sekci informace v článku o fonetické abecedě.

Diky

jak by se dalo přeložit

dobry den..jak by se dala přeložit tahle věta:Love is on it's way?děkuju :oops: :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tereza vložený před 15 lety

jak by se dalo přeložit

dobry den..jak by se dala přeložit tahle věta:Love is on it's way?děkuju :oops: :-D

Re: jak by se dalo přeložit

blíží se, už je na cestě.

chci podekovat za vase stranky.dlouho jsem hledala vyuku,ktere bych porozumela.ta vase je prehledna,hezka.da se pochopit.moc dekuji a snad se mi s vasi pomoci podari tento jazyk zvladnout.

super vyklad, len v teste je taky maly zadrhel v tom ze slova flat a apartment (byt) maju rovnake vysvetlenie (the rooms that you use to live in, usually in a large building where many people live)a kedze clovek nemoze zadat obe slova (flat a apartment)tak mi to zle vyhodnocuje ak program ocakava flat a ja zadam apartment a naopak. skuste aspon to vysvetlenie zmenit, napr. tam k slovu apartment doplnit ze sa to slovo pouziva v USA . dakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od boba245 vložený před 14 lety

super vyklad, len v teste je taky maly zadrhel v tom ze slova flat a apartment (byt) maju rovnake vysvetlenie (the rooms that you use to live in, usually in a large building where many people live)a kedze clovek nemoze zadat obe slova (flat a apartment)tak mi to zle vyhodnocuje ak program ocakava flat a ja zadam apartment a naopak. skuste aspon to vysvetlenie zmenit, napr. tam k slovu apartment doplnit ze sa to slovo pouziva v USA . dakujem

Re:

víme o tom, měnila se struktura slovníku a poznámku o verzi angličtiny to v současné době nezobrazuje. Pokusíme se vyřešit co nejdříve.

Pokud I work je já pracuji, pak I promise bude já slibuji, a když budu chtít říct slibuji ti… bude to I promise you, nebo I promise to you?

Re:

toé jsou rodiče

Re:

viz článek o dvou předmětech ve větě.

Re: Prítomný čas

Chcel som sa spýtať.
Keď časujeme v množnom čísle napríklad: Američania hovoria, tak sa tam na konci slovesa pridáva s,
ako Americans say(s) alebo Americans say?
Pýtam sa to preto, pretože so m to počul od veľa ľudí, ale učiteľ mi to neschváli.
Vraj, že je to hovorová angličtina.

Vo vete: Všetci vedia všetko Preklad: Everybody knows everything

Je správne knows…aj keď to nie je priamo he, she, it? ďakujem

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.