Help for English

The Battle of Hastings

Komentáře k článku: The Battle of Hastings

 

Hezký článek. Díky za něj

Jo, jo. Vloni jsem měl příležitost strávit v Hastings dva týdny na jazykovém pobytu a stálo to za to. Přestože se bitva odehrála o kousek vedle, tak přímo na hradě v Hastings byl k vidění zajímavý tijátr „concerning this historical event“
Hergot, já už zas nevím, jestli se píše historical nebo historic :-)

Můžete mi ještě někdo prosím vyjasnit následující:
1) Je skutečně správně toto spojení nebo mi to jen divě zní: … he is show in the eye with an arrow … nepatřilo by tam spíš … with an arrow in his eye … (a navíc mi to podle obrázku spíš přípomíná dagger než arrow)
2) Znamená spojení … Legend has it … něco jako … legenda praví?
Děkuji

Re: Hezký článek. Díky za něj

1) Většinou bývá za sebou přísl. určení způsobu a potom až místa. Tady se ale domnívámn, že toto pořadí není potřeba dodržet. Naopak. Častější spojení je SHOT IN THE EYE, HIT IN THE HEAD, SHOT IN THE ARM apod. Potom můžeme ještě dodat, čím. Proto je to v tomto pořadí.
2) Ano, LEGEND HAS IT je přesně ono ‚legenda praví‘

Ale asi tam ma byt SHOT a ne SHOW?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Ale asi tam ma byt SHOT a ne SHOW?

Re:

Jistě že SHOT. Opravím to.

Moc hezké čtení

a dozvěděla jsem se také několik nových slovíček a spojení, děkuji :-) Chtěla bych se zeptat na jednu věc: když se řekne „legenda praví“ – „the legend has it“, je možné také říci „the legend says“? Jsou to dvě vyjádření téhož, nebo ta druhá možnost není v AJ správně? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Avinea vložený před 16 lety

Moc hezké čtení

a dozvěděla jsem se také několik nových slovíček a spojení, děkuji :-) Chtěla bych se zeptat na jednu věc: když se řekne „legenda praví“ – „the legend has it“, je možné také říci „the legend says“? Jsou to dvě vyjádření téhož, nebo ta druhá možnost není v AJ správně? Děkuji

Re: Moc hezké čtení

Ano, „as the legend says…“ je taky OK.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.