Help for English

Cvičení: Krátké odpovědi #1

Komentáře k článku: Cvičení: Krátké odpovědi 1

 

5. otázka

„No, He has not“ není
„No, He hasn't“ ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Krejca vložený před 16 lety

5. otázka

„No, He has not“ není
„No, He hasn't“ ?

Re: 5. otázka

Ale ano, je sice lepší v krátkých odpovědích HAS NOT zkracovat na HASN'T, ale nezkrácené je to samozřejmě taky správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: 5. otázka

Ale ano, je sice lepší v krátkých odpovědích HAS NOT zkracovat na HASN'T, ale nezkrácené je to samozřejmě taky správně.

Re: Re: 5. otázka

Děkuji.

úspěšnost

Oh, jednou jsem odpověděla špatně, vlastní nepozorností, – 3.osoba jedn.č. Musím si na to dávat pozor, protože při hovoru v té rychlosti se chyba lehce udělá, no nic jdu cvičit 3. osoby ve větách. Jinak je super, že je takový lehký test pro začátečníky, v opakování unit 1 a 2 jsem udělala více chyb. Zkusím ho znovu.Clánek hodnotím pěti kruhy.

Zajímalo by mně, jestli nemůžu na větu „Has he got any children?“ odpovědět i „yes, he does“. :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LENKA vložený před 16 lety

Zajímalo by mně, jestli nemůžu na větu „Has he got any children?“ odpovědět i „yes, he does“. :?:

Re:

No, můžete všechno, ale jestli chcete, aby to bylo správně, tak to neříkejte. Když se někdo zeptá DOES HE HAVE? Pak je YES, HE DOES. Pokud HAS HE GOT? – Potom YES, HE HAS.

ok. dobře :-)

help

dobry den chcem sa opytat ako sa pusta ta zvukovka nahravka treba si nieco stiahnut nejaky program?Prosim poradte mi.Dakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bzeky vložený před 16 lety

help

dobry den chcem sa opytat ako sa pusta ta zvukovka nahravka treba si nieco stiahnut nejaky program?Prosim poradte mi.Dakujem.

Re: help

Normálně kliknete na ikonku přehrát, a zvuk se vám přehraje automaticky. Pokud ne, pak asi nemáte v prohlížeči nainstalovaný ADOBE Flash Player – běžte na stánky adobe.com, a tam si ho stáhnete.

Mám to za sto. Jupí jupí jupí :-D

Reakcia

bolo to super až na môj strojopis :-)

Ajejej :oops: dvě chyby

:-) jupíí 100%.

Chtěla jsem se zeptat, když je správná krátká odpověď No,I'm not, proč v kladné odpovědi nejde jen Yes,I'm?Četla jsem sice, proč je to špatně a rozumím výkladu :-), jen nechápu, proč v záporu je to možné. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ilona vložený před 16 lety

Chtěla jsem se zeptat, když je správná krátká odpověď No,I'm not, proč v kladné odpovědi nejde jen Yes,I'm?Četla jsem sice, proč je to špatně a rozumím výkladu :-), jen nechápu, proč v záporu je to možné. Děkuji

Re:

protože zkrácené I'm, he's, I've, we're apod. nikdy nemůže být o samotě. Zkracuje se to vždycky jen tehdy, když za tím ještě něco následuje.

I'm a teacher.
I'm not.
He's got.
We've been.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.