Help for English

Cvičení: Frázová slovesa s GET

Komentáře k článku: Cvičení: Frázová slovesa s GET

 

5.otázka ve cvičení

Dobrý večer, dalo by se v 5.otázce použít i fr.sloveso ,,get throught to sb.,,? Např.,,…it was difficult to get throught them that I wanted…V první řadě mě napadlo toto fr.sloveso protže se jedná o to dorozumět se s někým.Jenom mě zajímá zda by toto použití bylo také správné.Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od renavon vložený před 17 lety

5.otázka ve cvičení

Dobrý večer, dalo by se v 5.otázce použít i fr.sloveso ,,get throught to sb.,,? Např.,,…it was difficult to get throught them that I wanted…V první řadě mě napadlo toto fr.sloveso protže se jedná o to dorozumět se s někým.Jenom mě zajímá zda by toto použití bylo také správné.Děkuji

Re: 5.otázka ve cvičení

Ne, zde se s tím totiž váže ta vedlejší věta (THAT …), to by za GET THROUGH nebylo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: 5.otázka ve cvičení

Ne, zde se s tím totiž váže ta vedlejší věta (THAT …), to by za GET THROUGH nebylo.

Re: Re: 5.otázka ve cvičení

Děkuji za rychlou odpověď,ale musím přiznat ,že teď v tom mám trochu ,,guláš,,Jestli to chápu dobře významově by to tedy asi šlo,ale v jinak gramaticky uspořádané větě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od renavon vložený před 17 lety

Re: Re: 5.otázka ve cvičení

Děkuji za rychlou odpověď,ale musím přiznat ,že teď v tom mám trochu ,,guláš,,Jestli to chápu dobře významově by to tedy asi šlo,ale v jinak gramaticky uspořádané větě.

Re: Re: Re: 5.otázka ve cvičení

Význam je podobný, to je pravda. Hlavní je ale to použití:

GET THROUGH TO sb – domluvit se S NĚKÝM
GET sth ACROSS – sdělit NĚCO

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Re: Re: 5.otázka ve cvičení

Význam je podobný, to je pravda. Hlavní je ale to použití:

GET THROUGH TO sb – domluvit se S NĚKÝM
GET sth ACROSS – sdělit NĚCO

Re: Re: Re: Re: 5.otázka ve cvičení

děkuji za vysvětlení a trpělivost

Dobrý večer, já bych měla taky otázečku..Jaký je rozdíl mezi GET IN a GET INTO..jelikož jsem v 10. dala GET IN a napsalo mi to, že to je správně, ale lepší je použít GET INTO. Kdy tedy použijeme GET IN? Děkuji moc. Super stránky. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lonela vložený před 16 lety

Dobrý večer, já bych měla taky otázečku..Jaký je rozdíl mezi GET IN a GET INTO..jelikož jsem v 10. dala GET IN a napsalo mi to, že to je správně, ale lepší je použít GET INTO. Kdy tedy použijeme GET IN? Děkuji moc. Super stránky. :-D

Re:

Tady víceméně žádný rozdíl není. Častěji se používá verze s INTO než s IN.

I'm confused

Tedy musím přiznat, že se v těch frázových slovesech hrabu jako bába v koksu a i po dvouch týdnech zjišťuji, že jsem z toho zmatenej jako Goro před Tokiem. Jedna věc je se to naučit na zpaměť a druhá věc je rozumět tomu v rozhovoru. Zajímalo by mě jestli mají i ostatní s tím problém nebo jestli jsem jen já takle zabržděnej. Nemůžu přijít na to jak to do tý hlavy nacpat :?

Re: I'm confused

Jsem na tom stejně! Přesně tomu rozumím ve výkladu, ale větách pak leckdy tápu. Chtělo by to mnohem víc příkladových vět nebo cvičení…snad

Jupííí. 90% a jediná chyba jen kvůli mé nepozornosti. Ještě ta všechna slovesa nezapomenout a zautomatizovat si je při mluvení :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.