Help for English

Časové předložky IN, ON, AT (test)

Komentáře k článku: Časové předložky IN, ON, AT (test)

 

Hezký test 8-)

Jsme moc ráda,že existuje tahle stránka:)Kdykoliv si potřebuju něco procvičit na písemku -najdu to tady:)Není nic jednoduššího než zaklikat odpovědi a ještě se z toho potom poučit:)děkuji 8-)

hmm, trochu me zmatlo to probuzeni jednoho chladneho zimniho dne… Dal jsem ‚in‘, jakoze jsme se probudili ‚do toho dne‘, nikoliv ‚v ten den‘… Jak by, prosim, tedy bylo: ‚Probudili jsme se do chladneho zimniho dne‘ vs ‚Probudili jsme se jednoho chladneho zimniho rana‘? Dekuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DavidR vložený před 16 lety

hmm, trochu me zmatlo to probuzeni jednoho chladneho zimniho dne… Dal jsem ‚in‘, jakoze jsme se probudili ‚do toho dne‘, nikoliv ‚v ten den‘… Jak by, prosim, tedy bylo: ‚Probudili jsme se do chladneho zimniho dne‘ vs ‚Probudili jsme se jednoho chladneho zimniho rana‘? Dekuji.

Re:

Tam by byla předložka INTO.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Tam by byla předložka INTO.

Re: Re:

No jo, to mate pravdu. Moc diky :) D.

Dotaz

Chci se zeptat jestli je správně věta:

I got up on a rainy morning.
Měl by tam být člen? :idea:

DÍKY.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od greend vložený před 16 lety

Dotaz

Chci se zeptat jestli je správně věta:

I got up on a rainy morning.
Měl by tam být člen? :idea:

DÍKY.

Re: Dotaz

Ano, proč by neměl?

není u otázky č. 9 před číslovkou člen určitý? Díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára H. vložený před 14 lety

není u otázky č. 9 před číslovkou člen určitý? Díky za odpověď

Re:

Jde o to, že pokud píšete datum zkráceně, člen tam psát nemusíte – ve výslovnosti byste ho ale přečetla. Datum 20th July tedy přečtete jako THE twentieth OF July.

only 75% ale jinak v pohoooooooooo

Po prečítaní článku 95% !!! 1 úplne zbytočná chyba, ale som spokojná.

zajímavý, test elementary jsem napsala hůř než tehle :-D

první pokus na 55% :?

ON nebo AT

Při vyplňování testu na internetu jsem narazila na větu
„Are you doing anything special on the weekend?“. Jednalo se o test prepositions of time a jako první jsem vyplnila AT the weekend – jenže předložka at byla označena jako chybná odpověď a byla nahrazena předložkou ON… Myslela jsem si, že předložka at je správná a že se s víkendem pojí. Je tu něco co mi na první pohled uniká? Význam této věty je přece „Děláš o víkendu něco zvláštního?“ Díky za odpověď.

We usually have lunch AT midday. ??? :?:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.