Help for English

Minulý a předminulý čas #2

Komentáře k článku: Minulý a předminulý čas 2

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ivusa vložený před 16 lety

ad 10)

Uz jsem trochu zmatena, ve Vasich uuuuzasnych strankach se dnes brouzdam cely den, ale nemelo by u c. 10) byt moznost „HAD GOTTEN“? Dekuji.

Re: ad 10)

GET má v minulém příčestí dva tvary, britský GOT, a americký GOTTEN.

Re:

o to de.

Prosím – sedmá otázka-odpověď had had.....je to absolutní hloupost, nebo je to někdy možno použít??

Re: pohádka

And he has never been seen again.
(kdybyste tam chtěl nutně mít i to ‚nikde‘)
And he has never been seen anywhere again.

tAKY BY TO MOHLO BÝT V MINULÉM ČASE, ZÁLEŽÍ NA KONTEXTU VĚTY.

Re: Re: Re: pohádka

Kdybyste to chtěla napsat takto, spíš by bylo:
Nobody has ever seen him anywhere again.

waaaw

:-D …tak toto som zvladla na 100%…a to sa nestava casto,pretoze nepatrim k tym mudrym z angliny…chvalim vasu stranku…velmi sa mi paaci :-)

90%

o5 devadesát :-)

teda…

no, podobne ako pyroska… hodnotim prinos tohto testu velmi velmi pozitivne :-)
super napad, ze k spravnym odpovediam i tym nespravnym je vysvetlenie, preco je tomu tak! :idea:
marek, si hlavicka :shock:
pouzijem tieto testy ako priklad pri doucovani, dakujem :-) prve test a druhe opravak…ci to pochopili :-)
ked som to ja pochopila, tak oni to tiez pochopia :-D

otázka č.9

mám dotaz jak je to s tim časem
učitelka nám vysvetlila že je to ,toto ráno´ a den ještě neskončil-ili o ještě můžu potkat..jak je to správně?? :idea:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od anget vložený před 16 lety

otázka č.9

mám dotaz jak je to s tim časem
učitelka nám vysvetlila že je to ,toto ráno´ a den ještě neskončil-ili o ještě můžu potkat..jak je to správně?? :idea:

Re: otázka č.9

To ale nemá na otázku č. 9 žádný vliv. Tady máte buď minulý, nebo předminulý. To o čem mluvíte by bylo pro předpřítomný čas – kdyby bylo ještě dopoledne, a já někomu říkal, že jsem ho teď dopoledne potkal, použil bych předpřítomný čas. Pokud je ale už odpoledne nebo večer, bude to už jasná minulost, tam bude minulý prostý čas.

Předminulý tam prostě být nemá.

mohla bych dostat pls vysvětlení otázky č.7. nějak jsem ji nepochopila, nebo spíš proč tam je zrovna tento čas…
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zlatka vložený před 16 lety

mohla bych dostat pls vysvětlení otázky č.7. nějak jsem ji nepochopila, nebo spíš proč tam je zrovna tento čas…
děkuji

Re:

Vysvětlení máte napsané po vyhodnocení u otázky, ne?
Čemu konkrétně na tom nerozumíte?

Re:

Dokonavý čas (předminulý) se v těchto případech používá jen v případě, že zdurazňujeme to, že ten první děj byl v ten okamžik už hotový. Pokud je to ale obyčejný sled dějů, používají se oba minulé.

Předminulý se MUSÍ použít tehdy, kdy by mohlo dojít k nepochopení toho, jak ty děje za sebou skutečně šly.

Ve větě č. 7. k nepochopení nemůže dojít. Předminulý by byl nesmysl, znamenalo by to, že když přišel domů, byli jsme již všichni po společné večeři. Kdyby byl předminulý v první větě, dávali bychom zbytečně velký důraz, že jsme tu společnou večeři měli až potom, co byl otec doma. Váš návrh na průběhový čas by znamenal, že když přišel domů, my jsme spolu všichni právě večeřeli. Ale to by asi nebyla moc společná večeře, kdyby byla bez táty, ne?

DOTAZ NA POUZIVANI CASU SIMPLE A CONTINUOUS

Mel bych maly dotaz jestli mi dokazete vysvetlit kdy v pritomnem a v minulem case pouzit simple a kdy continuous?
nejake pravidlo kdy to rychle poznam. Mam v tom zmatek :-)
dekuji 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pyke vložený před 16 lety

DOTAZ NA POUZIVANI CASU SIMPLE A CONTINUOUS

Mel bych maly dotaz jestli mi dokazete vysvetlit kdy v pritomnem a v minulem case pouzit simple a kdy continuous?
nejake pravidlo kdy to rychle poznam. Mam v tom zmatek :-)
dekuji 8-)

Re: DOTAZ NA POUZIVANI CASU SIMPLE A CONTINUOUS

Přečtěte si příslušné články.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.