Help for English

Minulý prostý a průběhový čas

Komentáře k článku: Minulý prostý a průběhový čas

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od otiiik vložený před 16 lety

Sloveso would v minulém čase

Dobrý den, nevěděl byste prosím, zda je možné použít sloveso would k vyjádření opakované činnosti při vyprávění o minulosti? Jako například „he would run for a beer“? Měla by tato fráze za určitých okolností smysl? Moc děkuji!

Re: Sloveso would v minulém čase

Anoj, jistě. To je jedno z běžných použití slovesa WOULD. Používá se podobně jako USED TO. Jediné omezení je, že se používá jen pro činnosti, nikoliv stavy.

Takže např. ‚škola stávala na kopci‘ se dá říct jen pomocí USED TO (the school used to stand on the hill). Ale to, že rodiče vždycky postávali před školou by mohlo být jak s USED TO, tak s WOULD.
(Parents used to stand in front of the school / Parents would stand in front of the school).

Děkuji mnohokrát!

Za Vaši radu i stránky jako takové!

Měl jsem jednu chybu, no ale i tak su spokojenej :-)

no tak jedna chyba a to sem si myslela že tomu nerozumim.. fakt dík za tyhle testy..

věta č. 10

Poznal jsem,že se jedná o dva současně probíhající děje, ale usoudil jsem, že na sobě závisí (kdyby pršelo, tak by ptáci nezpívali). Proto jsem dal zpěv do minulého času. Není to subjektivní, když se má určit, co s čím souvisí nebo nesouvisí??? Jinak super test!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od melisekp vložený před 16 lety

věta č. 10

Poznal jsem,že se jedná o dva současně probíhající děje, ale usoudil jsem, že na sobě závisí (kdyby pršelo, tak by ptáci nezpívali). Proto jsem dal zpěv do minulého času. Není to subjektivní, když se má určit, co s čím souvisí nebo nesouvisí??? Jinak super test!!!

Re: věta č. 10

Může to samozřejmě být subjektivní, ale tady je to jasné. Jsou to prostě dva děje současně probíhající. Říkat to můžete samozřejmě jak chcete, nikdo vám za to hlavu neutrhne, ale pokud někdo mluví o sluníčku a ptácích, řekne to průběhovými časy.

libus

Také díky za testy a články.Jsem na nich každý volný čas.Zdraví Libus. :-)

poslední věta

Jaký tam má být čas? Napsala jsem minulý prostý a mám to jako chybu, ale ve vysvětlivce je napsane že tam má být prostý.. tak nevím který…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od luuuciii vložený před 16 lety

poslední věta

Jaký tam má být čas? Napsala jsem minulý prostý a mám to jako chybu, ale ve vysvětlivce je napsane že tam má být prostý.. tak nevím který…

Re: poslední věta

Má to být ‚průběhový‘

Děkuju!

Děkuju Vám mockrát, tyhle stránky jsou naprosto úúúžasné :-)

100%

super 100% :shock: :shock: :-D :-D

1 malá chybička ale i tak se do toho musím pustit pořádně, nebyl jsem si kolikrát jistý

po 3 pivkach

jen 8 chyb, I improved my English substantially!

It was quite hard and tricky :o

HMMM, 7 chyb, žádný zázrak :?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.