Help for English

Kolik je hodin? #2

Komentáře k článku: Kolik je hodin? 2

 

Hodiny

To se mi moc líbí :-)

To je super :-)

hodiny

Tie hodiny na konci článku, to je vynikajúci nápad. Škoda, že sa pritom nedá spustiť výslovnosť. Človek by sa na to pár minút pozeral a počúval by a tak by sa mu to dostalo do podvedomia bez námahy. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od legoWeDo vložený před 15 lety

hodiny

Tie hodiny na konci článku, to je vynikajúci nápad. Škoda, že sa pritom nedá spustiť výslovnosť. Človek by sa na to pár minút pozeral a počúval by a tak by sa mu to dostalo do podvedomia bez námahy. :-D

Re: hodiny

To bohužel neumím udělat. Grafiku týkající se hodin i tuto animaci jsem dělal sám, a nejsem na to moc odborník. Takže spojit zvuk a obraz dohromady, to už je moc. :-)

technická

Jsem ve třetí lekci začátečníků, a jako všichni jsem naprosto nadšená. Nevim, jestli rychle pokračovat, nebo zpomalit, aby se již objevily i lekce další. Ke každé lekci mi možná chybí zkoušení ze všech použitých slovíček…Chci se ale zeptat, jestli by nešlo, když se vracím po přečtení zpátky na mapu kurzu, jestli by se mi to nemohlo automaticky nastavit na Unit, kterou právě čtu. Jen technická hloupost… Díky za stránky!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MAH vložený před 15 lety

technická

Jsem ve třetí lekci začátečníků, a jako všichni jsem naprosto nadšená. Nevim, jestli rychle pokračovat, nebo zpomalit, aby se již objevily i lekce další. Ke každé lekci mi možná chybí zkoušení ze všech použitých slovíček…Chci se ale zeptat, jestli by nešlo, když se vracím po přečtení zpátky na mapu kurzu, jestli by se mi to nemohlo automaticky nastavit na Unit, kterou právě čtu. Jen technická hloupost… Díky za stránky!

Re: technická

Díky za komentáře!

No, myslím, že pokud jednu látku už zvládáte, je dobré pokračovat dále. Já se budu snažit nové lekce přidávat častěji.

Zkoušení ze slovíček – kdyby vám přišlo, že to u nějaké klíčové lekce není, dejte vědět. Není problém to přidělat. Právě proto je v záhlaví odkaz „ohlasy a komentáře“. Potřebuji vědět konkrétní věci, abych je mohl konkrétně řešit.

Odkaz na UNIT – to máte pravdu, že by to tak mohlo být udělané. Zkusím něco vymyslet.

Re: Otázky na čas

Je „Have you got the time?“ skutečně otázkou „Kolik je hodin“?? Já bych to spíš chápal jako dotaz na to, zdali mám právě teď čas. Naopak „Can you tell me the time“ už je samozřejmě bez jakýchkoli pochybností.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od myskin vložený před 14 lety

Re: Otázky na čas

Je „Have you got the time?“ skutečně otázkou „Kolik je hodin“?? Já bych to spíš chápal jako dotaz na to, zdali mám právě teď čas. Naopak „Can you tell me the time“ už je samozřejmě bez jakýchkoli pochybností.

Re: Re: Otázky na čas

Otázka, jestli někdo má čas, by byla prostě TIME bez členu.

THE TIME – ten čas (co je teď)
TIME – čas obecně

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Otázky na čas

Otázka, jestli někdo má čas, by byla prostě TIME bez členu.

THE TIME – ten čas (co je teď)
TIME – čas obecně

Re: Re: Re: Otázky na čas

Zase jsem moudřejší:-)). Díky.

Half two

Možná měl Váš syn na mysli: It's half two. Při časových údajích angličani často v hovorové mluvě slovíčko „past“ vynechávají.

MOC DĚKUJI A ZDRAVÍM VŠECHNY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH.

:-)

úžasné, jsem teď nemocná a nemohu chodit do kurzu a jen díky Vám tam po měsíci nebudu koktat, ale možná budu stíhat.
Ty hodiny jsou perfektní.
Ať se daří,Vám i Všem angličtinářům na tomto vebu :oops:

Super clanek!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.