Help for English

Jazyky

Komentáře k článku: Jazyky

 

Vzpominam si, ze jsem kdysi davno v nejake „chytre“ ucebnici cetl, ze otazka DO YOU SPEAK ENGLISH jako dotaz na znalost jazyka je spatne. Jako jedina spravna verze byla udavana CAN YOU SPEAK ENGLISH. Autor tim asi chtel rict ,ze s tim DO se neptame na na ten skill ale spis jestli ten tazany ten jazyk pouziva.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Vzpominam si, ze jsem kdysi davno v nejake „chytre“ ucebnici cetl, ze otazka DO YOU SPEAK ENGLISH jako dotaz na znalost jazyka je spatne. Jako jedina spravna verze byla udavana CAN YOU SPEAK ENGLISH. Autor tim asi chtel rict ,ze s tim DO se neptame na na ten skill ale spis jestli ten tazany ten jazyk pouziva.

Re:

Pomocí DO YOU SPEAK … se prostě ptáme na to, jestli se s tím a tím člověkem tím jazykem domluvíme. V češtině by to bylo ‚umíte česky?‘ nebo ‚mluvíte česky?‘ – ve výsledku je to stejné. Nejde tu o přesný překlad, ale o FUNKCI fráze. A fráze CAN YOU SPEAK ENGLISH? a DO YOU SPEAK ENGLISH? mají zcela stejnou funkci – zjistit, jestli člověk umí / domluví se tím a tím jazykem.

začínám se se učit ,jsem úplný začátečník Gunka

existuji..nejake dalkove studim anglictiny pres internet??

Re:

Určitě, takové kurzy jsou ale dost drahé… asi jako jakýkoliv jiný kurz. Help for English je ale zadarmo.

Kde můžu objednat CD pro začátečníky?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gunka vložený před 16 lety

Kde můžu objednat CD pro začátečníky?

Re:

Jaké CD myslíte?

Potřebuji něco na učení večer kdy nemám možnost být na PC , nemám zkušenost a proto prosím poradit zda je vůbec vhodné něco kupovat .Na stránkách www.vitware je CD v nabídce .Co myslíte? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gunka vložený před 16 lety

Potřebuji něco na učení večer kdy nemám možnost být na PC , nemám zkušenost a proto prosím poradit zda je vůbec vhodné něco kupovat .Na stránkách www.vitware je CD v nabídce .Co myslíte? Děkuji

Re:

Ale to je CD-ROM do počítače. Na poslech bych doporučoval např. nějakou zjednodušenou knížku pro začátečníky s CD (úroveň 1 u knížek z nakjladatelství Oxford, Macmillan, Cambridge, Penguin)

Děkuji ,tak to jsem ráda že jsem si to neobjednala a po knížce se podívám.

Jinak se mi s vámi učí pěkně:
vše pěkně srozumitelné .Jsem doma bez práce a tak se alespoň něčemu věnuji ,moje 4letá dcera začíná také ve školce a tak mě to motivovalo.

Jak se to řekne..

Please, „How speak it in English“ or „What is it in English“ ? Thank you.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Jak se to řekne..

Please, „How speak it in English“ or „What is it in English“ ? Thank you.

Re: Jak se to řekne..

ne, řekne se to: HOW DO YOU SAY sth IN ENGLISH…

tedy např. HOW DO YOU SAY ‚žralok‘ IN ENGLISH?

Re: Re: Jak se to řekne..

Aha, trochu jsem se zamotala – speak, say, tell, všechno je říkat, mluvit, – Do you speak English?. How do you speak /tedy say/„žralok“?

Re: Re: Re: Jak se to řekne..

To jsem to vyvedla, nevím ani jak. pokračuji – myslím, že tu je někde článek o rozdílech ve slovech podobného významu, ale nevím, kde jsem to viděla.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: Re: Jak se to řekne..

To jsem to vyvedla, nevím ani jak. pokračuji – myslím, že tu je někde článek o rozdílech ve slovech podobného významu, ale nevím, kde jsem to viděla.

Re: Re: Re: Re: Jak se to řekne..

článek o SAY, TELL, TALK apod. je v sekci slovní zásoba, v názvu má ‚pleteme si‘.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.