Help for English

Zaměstnání

Komentáře k článku: Zaměstnání

 

Předem opět chválím stránky a Vaši snahu,je to práce k nezaplacení!!!Můj dotaz:Proč se nepíše ve větě„What's your job?“neurčitý člen A před slovem job?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rebelka.pet vložený před 16 lety

Předem opět chválím stránky a Vaši snahu,je to práce k nezaplacení!!!Můj dotaz:Proč se nepíše ve větě„What's your job?“neurčitý člen A před slovem job?

Re:

protože tam je přivlastňovací zájmeno YOUR, a kombinace přivlastňovacího zájmene se členem je nepřípustná.

Navíc neurčitý člen se používá, když mluvíme o něčem neurčitém… tady se ale ptáme na nějaké konkrétní zaměstnání…

takže kdyby byla věta:

WHAT'S THE JOB OF YOUR FRIEND'S MOTHER? – Jaké zaměstnání má máma tvojí přítelkyně? – tady bude URČITÝ člen.

O členech se ale tady teď rozepisovat nemusíme. Přečtěte si kdyžtak můj článek o členech v sekci ‚gramatika‘.

Re:

‚at school‘ je když je někdo ve škole, jako student apod. Když je někdo ve škole jako zaměstnanec, rodič, či něco ve škole jako např. nábytek, je to IN A SCHOOL.

malá otázečka

Jaké je vaše zaměstnání- What's your job?. Kde děláš? Where's do you working?" – Čím jsi? – rozumíte, když vím, kde pracuje, ale je tu hodně profesí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

malá otázečka

Jaké je vaše zaměstnání- What's your job?. Kde děláš? Where's do you working?" – Čím jsi? – rozumíte, když vím, kde pracuje, ale je tu hodně profesí.

Re: malá otázečka

kde pracuješ: WHERE DO YOU WORK?
čím jsi: What's your job? / What do you do?

zamestnanie

ako vo vadsine slovnikov tak ani tu nieje moja profesia aj ked som v mojom vyucenom odbore nikdy nepracovala, ale casto mam problem, ako to povedat, uz som niekde vyhrebala, ze geodezia je survey, ale zaujimalo by ma ako sa povie geodet

Re: zamestnanie

prosila by som o odpoved na moju otazku uz na nu cakam niekolko dni. Za odpoved vopred dakujem

Re: zamestnanie

surveyor

otázka

Dobrý den jen jsem se chtěla zeptat proč není u důležitých slovíček překlad do češtiny(myslím popis toho slova)abych si mohla zkontrolovat svůj překlad.Děkoji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 15 lety

otázka

Dobrý den jen jsem se chtěla zeptat proč není u důležitých slovíček překlad do češtiny(myslím popis toho slova)abych si mohla zkontrolovat svůj překlad.Děkoji

Re: otázka

jak to myslíte? Kde není překlad?

Myslím u popisu toho slova,které se máme naučit.Třeba na této stránce která se věnuje zaměstnání.Je tam název povolání a u toho popis tohoto povolání v angličtině.A já si to překládám slovo po slovu, většinou pomocí slovníku a někdy mě vyjde pěkný nesmysl.Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 15 lety

Myslím u popisu toho slova,které se máme naučit.Třeba na této stránce která se věnuje zaměstnání.Je tam název povolání a u toho popis tohoto povolání v angličtině.A já si to překládám slovo po slovu, většinou pomocí slovníku a někdy mě vyjde pěkný nesmysl.Děkuji

Re:

Aha, myslíte ta definice slovíčka? Ale vždyť pokud máte u slovíčka napsaný český ekvivalent, nepotřebujete už českou definici, ne? Snažím se anglické definice psát srozumitelnou angličtinou. Překládat definice ale nebudu. Přeci jen je tam už více než 12000 slovíček.

Jinak víte, že stačí na kterékoliv neznámé slovíčko dvakrát kliknout a objeví se vám překlad?

Děkuji za odpověd.
Ano to vim a pomocí toho si to překládám,ale někdy mi jak jsem psala vyjde nesmysl.Protože některé slovo má plno významu které jsou naprosto rozdílné a hlavně anglická věta je jinak sestavená než česká.Tak spíš odhaduji.Chtěla jsem to hlavně pro kontrolu,ale chápu,že je toho pro Vás moc.I tak díky

Zaměstnání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by se přeložili do angličtiny zaměstnání jako hypoteční makléř, soukromý podnikatel, veterinární technik, psovod u policie. Předem děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lenca.jahoda vložený před 15 lety

Zaměstnání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by se přeložili do angličtiny zaměstnání jako hypoteční makléř, soukromý podnikatel, veterinární technik, psovod u policie. Předem děkuji

Re: Zaměstnání

mortgage broker
entrepreneur
(police) dog handler

veterinární technik – netuším. ani nevím, co to je. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.