Help for English

Animals - Birds

Komentáře k článku: Animals - Birds

 

Docela mě některý slova zaujaly…třeba od teď už mám volavku spojenou s heroinem…to už i volavky dealujou? :o A co reklama na Dove…že by zakletá holubička? :-D

Pěkně udělané jako celé tyto stránky! Obrázek, popis a výslovnost! Co chcete lidi více?

vulture

…muj oblibeny ptacek chybi :'-(

ups.

pardon…nechybi…
jinak dobry je take eagle-owl…vyr velky… magpie – straka a jay – sojka,

Je to skvěle udělené.....nebaví mě se učit…ale tady je to formou různýh her a doplňování…to mě baví :-D :-D

slovíčka

Zdravím,chtěl jse se zeptat jestli jsou v tomto slovníku všechna slovíčka které bych mohl požít v Anglii. Nebo spíše v Americe? Nebo se moc neliší?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Falkon vložený před 17 lety

slovíčka

Zdravím,chtěl jse se zeptat jestli jsou v tomto slovníku všechna slovíčka které bych mohl požít v Anglii. Nebo spíše v Americe? Nebo se moc neliší?

Re: slovíčka

Slovíčka, která jsou pouze britská, nebo americká jsou zvlášť označeny (br.) nebo (am.). Všechna ostatní jsou samozřejmě používaná v obou jazycích.

A ano, v tomto slovníku je cca 10000 slovíček, to vám dle mého názoru bohatě stačí k běžnému dorozumívání.

všeobecně ke slovní zásobě

Tak mě napadlo, zda by nešlo upravit zobrazování slovní zásoby tak, že by volitelně bylo možno skrýt české významy (a to i pro verzi pro tisk). Pro pokročilejší studenty by to mohlo sloužit i jako výkladový slovník. Ze zkušeností vím, že pokud je na prvním místě zobrazen český ekvivalent, přirozená lenost už oku nedovolí, aby ho přeskočilo a přednostně si přečetlo anglický výklad slovíčka. Je to škoda, neboť výklady jsou velmi zdařilé.
(nedokážu ovšem odhadnout, nakolik složitý zásah do programu by to obnášelo)
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od brain vložený před 16 lety

všeobecně ke slovní zásobě

Tak mě napadlo, zda by nešlo upravit zobrazování slovní zásoby tak, že by volitelně bylo možno skrýt české významy (a to i pro verzi pro tisk). Pro pokročilejší studenty by to mohlo sloužit i jako výkladový slovník. Ze zkušeností vím, že pokud je na prvním místě zobrazen český ekvivalent, přirozená lenost už oku nedovolí, aby ho přeskočilo a přednostně si přečetlo anglický výklad slovíčka. Je to škoda, neboť výklady jsou velmi zdařilé.
(nedokážu ovšem odhadnout, nakolik složitý zásah do programu by to obnášelo)
Díky

Re: všeobecně ke slovní zásobě

Myslím, že jsme s tím počítali, ale nejsem si jistý, do jaké míry jsme to dotáhli do konce. V nastavení svého profilu je myslím možnost ‚zobrazovat překlad ve slovníku‘. Nevím, ale jestli to funguje všude, nebo jen v kalsickém vyhledávání ve slovníku. Určitě to ale doděláme. Sám nemám české překlady rád a ve výkladovém slovníku rozhodně ne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: všeobecně ke slovní zásobě

Myslím, že jsme s tím počítali, ale nejsem si jistý, do jaké míry jsme to dotáhli do konce. V nastavení svého profilu je myslím možnost ‚zobrazovat překlad ve slovníku‘. Nevím, ale jestli to funguje všude, nebo jen v kalsickém vyhledávání ve slovníku. Určitě to ale doděláme. Sám nemám české překlady rád a ve výkladovém slovníku rozhodně ne.

Re: Re: všeobecně ke slovní zásobě

Díky.

Re:

Tohle se mi loni taky stávalo – vždy mi program zobrazil už výsleky z minulého zkoušení. Vůbec jsem nepřišla na to, jak se toho zbavit=( Jediný, co můžu ze zkušenosti říct, je to, že vyzkoušet slovíčka mi program umožnil až když jsem to opět vyzkoušela po delší době.

Ostrich

Možno si to už niekto dávnejšie všimol, u tohto vtáka je „A very large bird from africa.“ Afrika s malým „a“.
Ináč som s Vašimi stránkami nadmieru spokojný.

Dobrý den…myslím,že jsem našla malou chybičku u orla … A very large birds that can fly and eats small animals. Když je birds,tak by tam neměl být člen ,,a´´ a pokračování ve středním rodě ??? Pokud se mýlím,tak se předem omlouvám ;)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od deny2 vložený před 16 lety

Dobrý den…myslím,že jsem našla malou chybičku u orla … A very large birds that can fly and eats small animals. Když je birds,tak by tam neměl být člen ,,a´´ a pokračování ve středním rodě ??? Pokud se mýlím,tak se předem omlouvám ;)

Re:

vše opraveno

Dobry den,prosim poradte mi akym sposobom vyucovat slovnu zasobu 12 rocne deti.Dakujem

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.