Help for English

Use of English #2

Komentáře k článku: Use of English 2

 

Upřesnění třetí věty

Nejsem si tak úplně jistý vysvětlením u třetí věty. Myslím si, že holý infinitiv bez „to“ znamená, že jsme viděli/slyšeli _celou_ akci, zatímco gerundium znamená, že jsme viděli/slyšeli pouze _část_. Např. I have seen him come = Viděl jsem ho _přijít_. X I have seen him coming. = Viděl jsem ho _přicházet_. Také by možná stálo za zmínku, že v trpném rodě se pokud vím používá inifitiv s „to“ – např. He was seen to come to the club yesterday. Možná se ale mýlím, tak kdyžtak prosím o upřesnění.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan Navrátil vložený před 17 lety

Upřesnění třetí věty

Nejsem si tak úplně jistý vysvětlením u třetí věty. Myslím si, že holý infinitiv bez „to“ znamená, že jsme viděli/slyšeli _celou_ akci, zatímco gerundium znamená, že jsme viděli/slyšeli pouze _část_. Např. I have seen him come = Viděl jsem ho _přijít_. X I have seen him coming. = Viděl jsem ho _přicházet_. Také by možná stálo za zmínku, že v trpném rodě se pokud vím používá inifitiv s „to“ – např. He was seen to come to the club yesterday. Možná se ale mýlím, tak kdyžtak prosím o upřesnění.

Re: Upřesnění třetí věty

Ne nemýlíte se, je to skutečně tak. Když si uděláte další testy ze série 1–7, určitě na to narazíte. Vysvětlení se pokusím ale upřesnit.

Jsem docela zmatená z poslední věty. Ve škole jsme se učili, že must netvoří žádný jiný tvar než obyčejný přítomný prostý, a tady je najednou „must have been“ – jaký čas to je? Ale případné „It had to be…“ by také bylo správné, nebo ne? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 16 lety

Jsem docela zmatená z poslední věty. Ve škole jsme se učili, že must netvoří žádný jiný tvar než obyčejný přítomný prostý, a tady je najednou „must have been“ – jaký čas to je? Ale případné „It had to be…“ by také bylo správné, nebo ne? Děkuji.

Re:

však také netvoří, MUST HAVE BEEN je normální must, za kterým je dokonavý infinitiv.

V článku věnovaném minulým modálům se dozvíte, jaký je mezi MUST HAVE BEEN a HAD TO BE rozdíl. To by bylo na dlouho, protože takových dvojit je prostě více (needn't have been / didn't have to be, should have been / was supposed to be …)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

však také netvoří, MUST HAVE BEEN je normální must, za kterým je dokonavý infinitiv.

V článku věnovaném minulým modálům se dozvíte, jaký je mezi MUST HAVE BEEN a HAD TO BE rozdíl. To by bylo na dlouho, protože takových dvojit je prostě více (needn't have been / didn't have to be, should have been / was supposed to be …)

Re: Re:

Mockrát děkuji, už sem si článek přečetla, perfektně mi to vysvětlil!=)

Překlep

Jen chci upozornit na dorbný překlep u vysvětlení k druhé možnosti u první otázky. Máte tam 2× za sebou protože.

U třetí otázky jsem se nechal nachytat na coming a vůbec mně nenapadlo, že to označuje neukončený děj. Come mi tam prostě vůbec nesedí, ale vysvětlení této možnost dává smysl. Člověk se stále učí něco nového…

U třetí otázky sem zvolil odpověd COMING, sem si říkal, že by to mohl být přechodník.
Did you hear him WHEN HE CAME home last night?

Šlo by to takto?
děkuju

Odkaz na příspěvek Příspěvek od >Jiri< vložený před 14 lety

U třetí otázky sem zvolil odpověd COMING, sem si říkal, že by to mohl být přechodník.
Did you hear him WHEN HE CAME home last night?

Šlo by to takto?
děkuju

Re:

To by byla časová věta, slyšel jsi ho KDY? Když přišel domů. Ve větě je ale ‚Slyšel jsi ho přijít domů‘ nebo ‚slyšel jsi ho JAK přišel domů‘. Proto je nejlepší použít obyčejné HEAR HIM COME HOME.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.