Help for English

Oscar Wilde: The Selfish Giant (full)

Komentáře k článku: Oscar Wilde: The Selfish Giant (full)

 

Jak to vlastně dopadlo?

Nemůžeme se tu dohodnout, jak si tuto povídku vyložit. Někdo říká, že autor byl homosexuální pedofil a že toto své zaměření přenášel do své tvorby. Takže obr chlapce zneužil a chlapec se mu pomstil tím, že ho zabil. Jiní říkají, že chlapec byl anděl a vzal ho do ráje za to, že se změnil. To jsou vlastně dva docela rozdílné konce. A já nevím co z toho je pravda. Nevíte to někdo?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka vložený před 17 lety

Jak to vlastně dopadlo?

Nemůžeme se tu dohodnout, jak si tuto povídku vyložit. Někdo říká, že autor byl homosexuální pedofil a že toto své zaměření přenášel do své tvorby. Takže obr chlapce zneužil a chlapec se mu pomstil tím, že ho zabil. Jiní říkají, že chlapec byl anděl a vzal ho do ráje za to, že se změnil. To jsou vlastně dva docela rozdílné konce. A já nevím co z toho je pravda. Nevíte to někdo?

Re: Jak to vlastně dopadlo?

Oscar Wilde byl sice homosexuál, a je jasné, že to, čím člověk je, se musí zákonitě odrážet v tom, co dělá, co píše atd. Nemyslím si ale, že je nutné hledat v jeho pohádkách podobné významy. Wildovo dílo je plné moudra a vtipu, jeho hra ‚Jak je důležité míti filipa‘ je dle mého názoru geniální, stejně jako Obraz Doriana Graye. A kromě toho, co se mi na literatuře líbí nejvíc, že v ní člověk může nacházet své vlastní odpovědi. Může být úplně jedno, co tím myslel sám autor. Literatura by člověka měla vést k zamyšlení nad světem, nad sebou samým, měla by v něm vzbudit různé pocity… a přesně to Oscar Wilde dělá. Jak sám tvrdil: Neexistují špatní a dobří autoři. Existují jen špatné a dobré knihy.

Já si zase lámu hlavu s tím, co může znamenat … he stole up behind him and took him gently … Je to snad, že se k němu přikradl (pomalu zezadu přiblížil)?

for his conversation was limited,… tak s touhle větou jsem totálně v koncích.. :oops: prosím o radu (mám tolik možností, až jsem z toho zblbla)

Re:

neboť jeho konverzace byla omezená

Re:

ano, přikradl se k němu zezadu a jemně ho zdvihl…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.