Help for English

Oscar Wilde: The Selfish Giant (elementary)

Komentáře k článku: Oscar Wilde: The Selfish Giant (elementary)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od paeonia vložený před 17 lety

reakce na článek

Překládala jsem tento a příběh o Slavíku a růži svým dětem, ale měla jsem si vymyslet dle Vašeho návodu jiný závěr. Seděly úplně potichu a plakaly.Nemáte stejně krásné, ale ne tak depresivně končící pohádky? :-) :-(

Re: reakce na článek

Chudáčci malí… :-)
Pokusím se nějaké pěkné pořídit, takové, co se hodí pro děti. Když si ale k těm Wildovým pohádkám vymyslíte jiný konec, pak nemají chybu… alespoň kvůli dětem.

JInak u nás teď letí Narnie, ale film ne, ten je moc násilný… ta knížka je kouzelná.

Mám prosbu – manžel se dal na angličtinu a navštěvuje Vaše stránky – mimochodem moc by se mi takové hodily v Nj a Fj, jsou opravdu dobře dělané – pořídili jsme MP3 přehrávač s tím, že si manžel stáhne poslechy a bude poslouchat i na cestách – bohužel mi to vůbec nejde stáhnout, poradíte mi, prosím, kde dělám chybu? Stahuji poprvé v životě:-). Díky. Lenka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dolik vložený před 17 lety

Mám prosbu – manžel se dal na angličtinu a navštěvuje Vaše stránky – mimochodem moc by se mi takové hodily v Nj a Fj, jsou opravdu dobře dělané – pořídili jsme MP3 přehrávač s tím, že si manžel stáhne poslechy a bude poslouchat i na cestách – bohužel mi to vůbec nejde stáhnout, poradíte mi, prosím, kde dělám chybu? Stahuji poprvé v životě:-). Díky. Lenka

Re:

Na odkaz ‚stáhnout mp3‘ klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Uložit cíl jako…

Musím pořád jenom chválit. Teď už je to jen o tom čase. Udělat si ho. KK :-D

Dík dík dík

a ještě jednou dík. Jsem roky věčný a zoufající si začátečník a tenhle web je úžasný. U „obra“ na mne dokonce ani nepadaly splíny, je tak krásně namluvený, že jsem na několik okamžiků zažila pocit že „English is easy“. Díky moc, už se mne nezbavíte.

FAKTICKY SKVELY :-)

pařte gamesy s cizincema ;D

pařte gaemsy s cizincema ;D
ja pozivam anglictinu hlavne pri hrani her ke komunikaci s ostatnimi, rekl bych ze je to vyborny zpusob jak se naucit aspon základně porozumět a pochytit trochu té hovorvé angličtiny ;-)

nerozumiem

v tejto poviedke je často určitý člen aj pred množným číslom to sa može dávať?ale neurčitý nemože byť pred plurálom však?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wewronda vložený před 16 lety

nerozumiem

v tejto poviedke je často určitý člen aj pred množným číslom to sa može dávať?ale neurčitý nemože byť pred plurálom však?

Re: nerozumiem

Určitý člen se samozřejmě před množným číslem normálně používá. Přečtěte si článek o členech.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: nerozumiem

Určitý člen se samozřejmě před množným číslem normálně používá. Přečtěte si článek o členech.

Re: Re: nerozumiem

ale tam to nie je…teda…no nie..ja to tam nevidim…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wewronda vložený před 16 lety

Re: Re: nerozumiem

ale tam to nie je…teda…no nie..ja to tam nevidim…

Re: Re: Re: nerozumiem

Je tam napsané, k čemu se používá určitý člen a nic o tom, že by nemohl být před množným číslem tam není, ne? Prostě má nějakou funkci, a tu má bez ohledu na to, zda je za tím jednotné či množné číslo, počitatelné či nepočitatelné podstatné jméno.

mate paradni pribehy,jste fakt hodne dobri,,,pokra­cujte…rad se tady doucuju,,protoze me anglictina bavi…mate velkou pochvalu..a diky vam za rozsireni slovni zasoby :-D :-D

lenka

som rada ze som objavila aj ja tuto stranku pretože sa chcem zdokonalovat v anglickom jazyku tento pribeh som v celku pochopila ale este nemam take skusenosti s anglictinou a aj to mi možno robilo problemi ale je to super spravene

Opravdu bezvadná povídka, naprosto srozumitelná, dokonce zjednodušená natolik, že jsem neměla jediný problém v jejím porozumnění.. :)
Opravdu mi tyhle stránky pomáhají, na lepší jsem nenarazila :)

Super

Zkrátka je to dobré,Dík, Už se těším na další pohádky a jinou četbu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.