Help for English

Cvičení: Trpný rod - tvoření trpného rodu

Komentáře k článku: Cvičení: Trpný rod - tvoření trpného rodu

 

Fakt super stránky!!! akorát bych potřeboval vysvětlit tu 8. větu… furt nemůžu pochopit co vlastně znamená a jaký její význam… Dík MOC

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Campoo vložený před 17 lety

Fakt super stránky!!! akorát bych potřeboval vysvětlit tu 8. větu… furt nemůžu pochopit co vlastně znamená a jaký její význam… Dík MOC

Re:

Volva se nevyrábí v Německu.

Re:

Protože se ptáme na jméno, tedy na věc, proto WHAT. Neptáme se na způsob. Podobně je např. WHAT'S YOUR NAME.

tak tady jsem z toho trochu jelen…asi to nějak blbne. U 3 otázek – 1., 4., 8. mi to označilo moji odpověd´za špatnou a jako správná varianta je uvedeno totéž. :?:?:

Re:

už se mi to také několikrát stalo, raději vypisuji celé tvary sloves, ne stažené; řekla bych, že to je asi ten problém

Zbytečné chyby

Test supr, jen mě štve, že dělám naprosto zbytečné chyby. Když si to zpětně přečtu, nechápu, jak takovou hloupost můžu napsat, ach jo :?

Re: Re: Re:

No, sedím u počítače hodně často a hodně dlouho.

Chtěla bych se zeptat proč nemůže být u třetí věty: This ring has given to me when I was a child. – co když mi ten prstýnek byl dán a já ho od té doby pořád mám
?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Deety vložený před 16 lety

Chtěla bych se zeptat proč nemůže být u třetí věty: This ring has given to me when I was a child. – co když mi ten prstýnek byl dán a já ho od té doby pořád mám
?

Re:

1) muselo by to být ‚has BEEN given‘
2) je úplně jedno, jestli ho ještě máte nebo ne, když je tu udání času v minulosti. prostě předpřítomný čas je typ přítomného času, a přítomný čas se NEVÁŽE s určením času v minulosti. Byla by to stejná chyba, jako kdybyste česky řekla ‚když jsem byla dítě, mám krásný prstýnek od babičky‘.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

1) muselo by to být ‚has BEEN given‘
2) je úplně jedno, jestli ho ještě máte nebo ne, když je tu udání času v minulosti. prostě předpřítomný čas je typ přítomného času, a přítomný čas se NEVÁŽE s určením času v minulosti. Byla by to stejná chyba, jako kdybyste česky řekla ‚když jsem byla dítě, mám krásný prstýnek od babičky‘.

Re: Re:

Díky moc

Zdravim, chci se zeptat, jak moc velka blbost je napsat u 7 vety toto
I stayed at home because I have not been invited.

Ucil jsem se, ze kdyz neni dulezity cas, ale spise podstata veci – tedy tady to NEPOZVANI – tak mam pouzit predpritomny cas. Je jedno jestli me nepozvali vcera, minuly tyden ale to ze me nepozvali = predpritomny cas??

Re:

Jenže I HAVE NOT BEEN INVITED by znamenalo, že tam nejsem pozvaný, a tak tam nepůjdu. Správně by to bylo ve větě v přítomnosti:
I'M NOT GOING TO THE PARTY BECAUSE I HAVEN'T BEEN INVITED.

Tady je ale věta v minulém kontextu, a tam předpřítomný čas nemá co dělat. Doma jsem zůstal ne proto, že nejsem pozvaný, ale protože jsem nebyl pozvaný. Tehdy.

Aha, to me nenapadlo, diky za objasneni, Marku.

Re: apostrof

SHIFT + tlačítko nad klávesou ENTER, tak je to na většině klávesnic.

věta č2

prosím jak je správná odpověď u věty č. 2? Dala jsem tam are usually made a píše mi to, že je to špatně, že správná je are usually made , tak teď jsem z toho jelen, díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.