Help for English

Miscellaneous Vocabulary Test #3

Komentáře k článku: Miscellaneous Vocabulary Test 3

 

Hmm, tak jedna chyba v předložce. Asi zařadím předložky mezi moji NEoblíbenou gramatiku :-)

Andrea

Dobrý den, prosímvás, jak by jste přeložil : See you in a little while, předem moc děkuji

Re: Andrea

Tak zatím čau. (Uvidíme se za chviličku.)

attempt at

Hm, taky jsem ztroskotal jen na attempt at. Teda teda!!!

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na č.16, kde jsem dala got away, jelikož jsem to myslela jako „unikla jsem rychle dlouhým pracovním hodinám..“ není to moc logická věta, ale kdybych to tak skutečně myslela, dá se použít toto spojení? děkuji za odpověď.

Myslím, že by bylo dobré opravit vysvětlení u „attempt“ tak, aby bylo jasné, že ho lze použít s oběma předložkami, ale v tomto případě je správně „at“. Napsat jen, že se s předložkou „to“ nepojí, se mi zdá trochu zavádějící, mnozí to mohou pochopit tak, že „to“ za „attempt“ použít prostě nelze.

jenže

Až na to , že „to“ v tomto případě vyasvětlení není předložka ;--)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 16 lety

Myslím, že by bylo dobré opravit vysvětlení u „attempt“ tak, aby bylo jasné, že ho lze použít s oběma předložkami, ale v tomto případě je správně „at“. Napsat jen, že se s předložkou „to“ nepojí, se mi zdá trochu zavádějící, mnozí to mohou pochopit tak, že „to“ za „attempt“ použít prostě nelze.

Re:

To vysvětlení je stoprocentně správné, s předložkou TO se ATTEMPT opravdu NIKDY nepojí. Ale poznámku o infinitivu s TO tam přidám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucienne vložený před 16 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na č.16, kde jsem dala got away, jelikož jsem to myslela jako „unikla jsem rychle dlouhým pracovním hodinám..“ není to moc logická věta, ale kdybych to tak skutečně myslela, dá se použít toto spojení? děkuji za odpověď.

Re:

Až na tu vazbu s předložkou TO… to by opravdu být nemohlo. I GOT AWAY FROM … proč ne.

Dakujem

Zdravim, len som chcel povedat, ze som tu asi 10 minut a veôlmi sa mi to paci. Kombinacia slovnika a testov je super. vdaka… mozno to sem nepatri, ale chcel vam podakovat:-)

„Take part“ a „take place“ se může používat i bez členu? Myslela jsem, že musí být „take a part“ a „take a place“. Je to třeba jenom hovorové bez členu, nebo naprosto formální?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 16 lety

„Take part“ a „take place“ se může používat i bez členu? Myslela jsem, že musí být „take a part“ a „take a place“. Je to třeba jenom hovorové bez členu, nebo naprosto formální?

Re:

Právě že tam člen být vůbec nemá. TAKE A PART je ‚vzít nějakou roli‘.

Re: Re:

Co prosím znamená take part, když tu člen být nesmí?/Dobré do mého seznamu frázovách sloves/.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re:

Co prosím znamená take part, když tu člen být nesmí?/Dobré do mého seznamu frázovách sloves/.

Re: Re: Re:

není to frázové sloveso, je to prostě fráze. TAKE PART IN something – účastnit se něčeho, zapojit se do něčeho.

dotaz

Ahoj Marku
Potřeboval bych poradit.
Ty přec všechno znáš a víš :-)

Jak se správně píše řadová číslovka 8??EIGHT NEBO EIGHTH.
Ve dvou knížkách píšou, že řadová se píše stejně jako základní a dvě říkají že na konci je H (eighth).Co je pravda??Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.