Help for English

Obecný test (elementary) #9

Komentáře k článku: Obecný test (elementary) 9

 

Měsíce

Nechci rýpat, ale oni mají v anglicky mluvících zemích dva podzimy ?? :shock: :-) :-) Jinak se musím přidat k dlouhému zástupu obdivovatelů vašich stránek, jsou opravdu skvělé, keep up good work :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Shimi vložený před 16 lety

Měsíce

Nechci rýpat, ale oni mají v anglicky mluvících zemích dva podzimy ?? :shock: :-) :-) Jinak se musím přidat k dlouhému zástupu obdivovatelů vašich stránek, jsou opravdu skvělé, keep up good work :-)

Re: Měsíce

Nene, už nemají. To měli jen chviličku, než jsem si své ospalé chyby všiml.

#13

U té třináctky mě překvapilo použití „were“ pro první osobu. Myslel jsem, že to lze použít jenom ve větách typu „If i were you, I would …“. Jak to tedy, prosím, je?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od oswald vložený před 16 lety

#13

U té třináctky mě překvapilo použití „were“ pro první osobu. Myslel jsem, že to lze použít jenom ve větách typu „If i were you, I would …“. Jak to tedy, prosím, je?

Re: #13

Tomuto jevu se říká anglicky ‚subjunctive‘ (česky konjunktiv), a používá se v nereálných větách, např. v přacích větách a v nereálných podmínkových větách.

V britské angličtině ho lze ale nahradit normálním minulým časem, tedy WAS. V americké ten konjunktiv používají více. V některých ustálených vazbách, jako např. IF I WERE YOU je konjunktiv výhradně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: #13

Tomuto jevu se říká anglicky ‚subjunctive‘ (česky konjunktiv), a používá se v nereálných větách, např. v přacích větách a v nereálných podmínkových větách.

V britské angličtině ho lze ale nahradit normálním minulým časem, tedy WAS. V americké ten konjunktiv používají více. V některých ustálených vazbách, jako např. IF I WERE YOU je konjunktiv výhradně.

Re: Re: #13

Aha, děkuju za vysvětlení

FALL

Dobrý den,

poprvé jsem se setkala se slůvkem FALL. Je to „americká“ verze podzimu??
Díky za vysvětlení..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 16 lety

FALL

Dobrý den,

poprvé jsem se setkala se slůvkem FALL. Je to „americká“ verze podzimu??
Díky za vysvětlení..

Re: FALL

Ano, přesně tak.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví swiss
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: #13

Tomuto jevu se říká anglicky ‚subjunctive‘ (česky konjunktiv), a používá se v nereálných větách, např. v přacích větách a v nereálných podmínkových větách.

V britské angličtině ho lze ale nahradit normálním minulým časem, tedy WAS. V americké ten konjunktiv používají více. V některých ustálených vazbách, jako např. IF I WERE YOU je konjunktiv výhradně.

Re: Re: #13

tak konjunktiv už u elementary, to je dobrý :o)) máte super testíky, vůbec mi nevadí, že jsou trošku náročnější, ale uvítal bych třeba nějaký písemky, co dáváte studentům něco složitějšího než toto tak intermediate… kde by se muselo víc přemýšlet :o

To není možné, abych měla takové mezery ve vzdělaní :oops:

Dobry den.

I've got a question about the phrase „about almost 100 dollars“. Is it correct?
In my opinion the first word means it could be both 98 and 102$. On the other hand „almost“ means just „less than 100$“… I'm not sure.
S pozdravem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swiss vložený před 16 lety

Re: Re: #13

tak konjunktiv už u elementary, to je dobrý :o)) máte super testíky, vůbec mi nevadí, že jsou trošku náročnější, ale uvítal bych třeba nějaký písemky, co dáváte studentům něco složitějšího než toto tak intermediate… kde by se muselo víc přemýšlet :o

Re: Re: Re: #13

Ta otázka ale není vůbec zaměřená na konjunktiv.

Co se těžších otázek týče, vždyť je tu přinejmenším pár set různých testů, a nejvíce jich je právě pro úroveň INTERMEDIATE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od itsme vložený před 16 lety

Dobry den.

I've got a question about the phrase „about almost 100 dollars“. Is it correct?
In my opinion the first word means it could be both 98 and 102$. On the other hand „almost“ means just „less than 100$“… I'm not sure.
S pozdravem.

Re: Dobry den.

sorry, the word ABOUT is not supposed to be there. Originally I wanted to write ABOUT, then I changed it to ALMOST but forgot to delete the word ABOUT.

Dobrý den,
je „On sunday afternoons … (se S na konci)“ totožené s „Sunday's afternoon … (bez S na konci)“?
Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Dobrý den,
je „On sunday afternoons … (se S na konci)“ totožené s „Sunday's afternoon … (bez S na konci)“?
Děkuji.

Re:

ON SUNDAY AFTERNOON je v neděli odpoledne
ON SUNDAY AFTERNOONS je vždy v neděli odpoledne, pravidelně, ne jen v jednu neděli, ale o nedělích.

Ale v této větě je to zaměnitelné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

ON SUNDAY AFTERNOON je v neděli odpoledne
ON SUNDAY AFTERNOONS je vždy v neděli odpoledne, pravidelně, ne jen v jednu neděli, ale o nedělích.

Ale v této větě je to zaměnitelné.

Re: Re:

Jo, jo, ale já jsem se spíš ptal na „Sunday**
's** afternoon … (se apostrofem a S za slovem Sunday)“, což by podle mě mělo být také „o nedělích odpoledne“, tedy stejné použití jako ve výše zmíněné větě (afternoons).
Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.