Help for English

HFE - House - Kitchen

Komentáře k článku: HFE - House - Kitchen

 

Dobrý den, měl bych dotaz k vzorové větě u myčky ohledně slovíčka ?in? na konci věty. Větě jako takové rozumím, jen nechápu význam toho slova právě na tom místě. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jaci vložený před 16 lety

Dobrý den, měl bych dotaz k vzorové větě u myčky ohledně slovíčka ?in? na konci věty. Větě jako takové rozumím, jen nechápu význam toho slova právě na tom místě. Děkuji

Re:

It's for washing the dishes IN. = you wash dishes IN it.
It's for sitting ON. = you sit ON it.
It's for drinking OUT OF. = you drink OUT OF it.

nemělo by to první být It´s for…a pak you wash?
Teda, aspon tak bych tomu rozuměl…a ještě bych se rád zeptal, už jsem podobné věty viděl (nevím jestli tady, doufám) bylo to něco jako a restaurant is for eating in it a že bychom neměli říct pouze for eating, ptz by to znělo jako že restaurace je na jídlo…nevím, možná to byla jiná (každopádně horší:) )stránka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od onyd vložený před 16 lety

nemělo by to první být It´s for…a pak you wash?
Teda, aspon tak bych tomu rozuměl…a ještě bych se rád zeptal, už jsem podobné věty viděl (nevím jestli tady, doufám) bylo to něco jako a restaurant is for eating in it a že bychom neměli říct pouze for eating, ptz by to znělo jako že restaurace je na jídlo…nevím, možná to byla jiná (každopádně horší:) )stránka

Re:

Jistě, to byl jen můj překlep, místo for jsem napsal was, nevím proč. :-)

Ano, IT'S FOR EATING znamená, že to je k jídlu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.