Help for English

Some / any / no #2

Komentáře k článku: Some / any / no 2

 

dofo

If anybody comes,… Jestliže „anybody“ zastupuje „they“ ,proč je ve větě „comes "a ne "come“ ? díky dofo

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dofo vložený před 17 lety

dofo

If anybody comes,… Jestliže „anybody“ zastupuje „they“ ,proč je ve větě „comes "a ne "come“ ? díky dofo

Re: dofo

Říká se tomu ‚shoda podmětu s přísudkem‘, tedy ANYBODY? ANYONE, EVERYBODY, NOBODY atd. je jednotné číslo. Pokud místo toho použijeme osobní zájmeno, použijeme THEY, ale to už je množné číslo.

Dotaz

Dobrý den, potřebuji poradit, znám pravidlo jednoho záporu, jak je to s klady? Mám na mysli větu „Někdo něco zapomněl na stole“, t.j. Somebody forgot something on the table" nebo „Somebody forgot anything on the table“, není problé, some – some v jedné větě? A věta: The food was very good, you can ask anybody who has been there, je anybody v pořádku a pokud by tam bylo somebody, mění se něco? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bubble vložený před 16 lety

Dotaz

Dobrý den, potřebuji poradit, znám pravidlo jednoho záporu, jak je to s klady? Mám na mysli větu „Někdo něco zapomněl na stole“, t.j. Somebody forgot something on the table" nebo „Somebody forgot anything on the table“, není problé, some – some v jedné větě? A věta: The food was very good, you can ask anybody who has been there, je anybody v pořádku a pokud by tam bylo somebody, mění se něco? Děkuji.

Re: Dotaz

SOME může v jedné větě být kolik chcete…

You can ask ANYBODY – můžete se zeptat kohokoliv, kdo tam byl.
You can ask SOMEBODY – můžete se někoho, kdo tam byl, zeptat.

Tak myslím, že tenhle test byl opravdu těžký a to se nepovažuji za žádného začátečníka… Ale hned mám víc jasno :oops:

some coffe

je mozno u 8. otazky pouzit … a coffe… ?

him

Ahoj Marku,nemůžu v otázce č.7 použít místo them HIM. Někde jsem četl, že him může nahradit them. Jedná se o mužskou nadřazenost :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od todler vložený před 14 lety

him

Ahoj Marku,nemůžu v otázce č.7 použít místo them HIM. Někde jsem četl, že him může nahradit them. Jedná se o mužskou nadřazenost :-)

Re: him

Ne, právě že ‚mužská nadřazenost‘ v dnešním světě neplatí, rozhodně HIM místo THEM nepoužívejte!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: him

Ne, právě že ‚mužská nadřazenost‘ v dnešním světě neplatí, rozhodně HIM místo THEM nepoužívejte!

Re: Re: him

Děkuji za odpověď, já bych him nepoužil, ale podle gramatických pravidel je to správně. Co ve větě ONE MUST TEKE CARE OF .......PROPERTY?? Můžu použít HIS,ONE´S nebo THEIR???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od todler vložený před 14 lety

Re: Re: him

Děkuji za odpověď, já bych him nepoužil, ale podle gramatických pravidel je to správně. Co ve větě ONE MUST TEKE CARE OF .......PROPERTY?? Můžu použít HIS,ONE´S nebo THEIR???

Re: Re: Re: him

Jde o to, podle jakých pravidel. Pravidel je hodně, žádná ale nejsou oficiální. Některá jsou už starodávná, některá si vymysleli učitelé. Svrchovaná autorita neexistuje.

Použít můžete ve větě všechny tři, to HIS je nevhodné právě kvůli jakési mužské nadřazenosti, se kterou by vás v angličtině leckdo poslal do… nejlepší a nejpoužívanější je zde THEIR.

vyhodnocení

Tento test se mi nevyhodnocuje. Firefox 3.6.3, Ubuntu.

Jinak supr :-)

anything

Je správně věta Would you like anything to drink?
Myslel jsem si, že by tam mělo být something, ale mnohokrát jsem viděl v učebnicích i testech anything.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.