Help for English

Místní předložky #2

Komentáře k článku: Místní předložky 2

 

Zajímalo by mne slůvko the crib, dětská postýlka znám cot – je to rozdíl UK – US , nebo je to jinak? Dále -se slovem front je to zajímavé. Znám vazby in front of, samostatné front, at the front. je to opravdu vpředu? Se slovem back se mi tyto rozdíly moc nezdají.
Jinak učit se předložky s Vaším webem je fascinující. Dobře se to pamatuje a je dobře, že je to po malých dávkách, Vaši výuku miluji a naučím se víc, než z knihy Ang. pro začátečníky.jen kdyby toho času bylo víc. Jaká škoda, že se musíme dělit s ostatnímu úrovněmi, nejraději bych si Vás nechala pro sebe,. Ale vím, že bych zklamala i ty ostatní. Takže jen tak dál. Ale je to fajn, nic proti tomu. Pan Vít ví, co dělá,.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Zajímalo by mne slůvko the crib, dětská postýlka znám cot – je to rozdíl UK – US , nebo je to jinak? Dále -se slovem front je to zajímavé. Znám vazby in front of, samostatné front, at the front. je to opravdu vpředu? Se slovem back se mi tyto rozdíly moc nezdají.
Jinak učit se předložky s Vaším webem je fascinující. Dobře se to pamatuje a je dobře, že je to po malých dávkách, Vaši výuku miluji a naučím se víc, než z knihy Ang. pro začátečníky.jen kdyby toho času bylo víc. Jaká škoda, že se musíme dělit s ostatnímu úrovněmi, nejraději bych si Vás nechala pro sebe,. Ale vím, že bych zklamala i ty ostatní. Takže jen tak dál. Ale je to fajn, nic proti tomu. Pan Vít ví, co dělá,.

Re:

Ano, CRIB je americká varianta, v brit. ang. je to skutečně COT.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Zajímalo by mne slůvko the crib, dětská postýlka znám cot – je to rozdíl UK – US , nebo je to jinak? Dále -se slovem front je to zajímavé. Znám vazby in front of, samostatné front, at the front. je to opravdu vpředu? Se slovem back se mi tyto rozdíly moc nezdají.
Jinak učit se předložky s Vaším webem je fascinující. Dobře se to pamatuje a je dobře, že je to po malých dávkách, Vaši výuku miluji a naučím se víc, než z knihy Ang. pro začátečníky.jen kdyby toho času bylo víc. Jaká škoda, že se musíme dělit s ostatnímu úrovněmi, nejraději bych si Vás nechala pro sebe,. Ale vím, že bych zklamala i ty ostatní. Takže jen tak dál. Ale je to fajn, nic proti tomu. Pan Vít ví, co dělá,.

Re:

FRONT je předek, AT THE FRONT je v předu, IN FRONT OF sth je před něčím.

BACK je zadek (zadní část), AT THE BACK je vzadu, ale ‚za‘ se řekne BEHIND.

crib and front

Á tušila jsem varianty. Cot mám z vašeho slovníčkuLL.
Je právě zavádějící, když předložka má předložku a je to úplně jiný význam. je třeba se to naučit, ale i přesto se mi plete at the front a in front of. Chtělo by to nějakou pomůcku. Nebyl by návod v pánu prstenů? :-D

lpředložky

Předložky jsou vůbec v Angličtině složité a chtělo by to více návodů a vysvětlivek. Ty Vaše jsou super!!
Jen je hrúza, že někdy dávají slovu úplně jiný smysl. Myslím že se dočkáme i osvětlení užívání předložek ve větách. Ach jak já nerada na Vás tlačím.!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

crib and front

Á tušila jsem varianty. Cot mám z vašeho slovníčkuLL.
Je právě zavádějící, když předložka má předložku a je to úplně jiný význam. je třeba se to naučit, ale i přesto se mi plete at the front a in front of. Chtělo by to nějakou pomůcku. Nebyl by návod v pánu prstenů? :-D

Re: crib and front

No, tady mě nic z LOTRa nenapadá.

FRONT ale není předložka, je to vlastně podstatné jméno, pomocí něhož se vytváří složená předložka IN FRONT OF. To je v angličtině běžné…

Podobné složeniny jsou např. IN SPITE OF, ON TOP OF, ON BOARD apod. Všechny tři příklady jsou předložky.

Např. na palubě letadle se řekne ON BOARD THE PLANE. Hezké, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: crib and front

No, tady mě nic z LOTRa nenapadá.

FRONT ale není předložka, je to vlastně podstatné jméno, pomocí něhož se vytváří složená předložka IN FRONT OF. To je v angličtině běžné…

Podobné složeniny jsou např. IN SPITE OF, ON TOP OF, ON BOARD apod. Všechny tři příklady jsou předložky.

Např. na palubě letadle se řekne ON BOARD THE PLANE. Hezké, ne?

Re: Re: crib and front

Jasně, na prkně letadla, já se do té angličtina vpravuji, ale je to těžké, právě proto, že významy jsou rúzné. Ale asi pro pokročilejší je to jednoduché, protože vědí, jak se to říká. Mají zažité vazby. S tím jsem se už setkala. Mě to dá ale ještě hodně práce. Zatím létám sem tam a kam dolétnu…

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Ano, CRIB je americká varianta, v brit. ang. je to skutečně COT.

Re: Re:

dobrý den znám písničku od anglickýho zpěváka a skladatele a požil taky slovo crib, takže to nebude asi tak jednoznačný :o)

above

above – nad a over, také nad. Líbí se mi I am flying above the could. a je také There is a picture over the fireplace, jaký je rozdíl?

Chtěla jsem se zeptat, když mluvím o konkrétních věcech například vaše první věta v článku: There is a teddy bear in front of the crib. Proč nemohu použít There is the teddy… když je tam jen jeden medvídek? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Chtěla jsem se zeptat, když mluvím o konkrétních věcech například vaše první věta v článku: There is a teddy bear in front of the crib. Proč nemohu použít There is the teddy… když je tam jen jeden medvídek? Děkuji

Re:

Mrkněte se na články o THERE IS. Tam je vysvětlené, k čemu ta vazba slouží, jaký člen tam patří apod.

Nedávno jsem viděl větu: ,,He said you'll leave this world behind". Samotnou větu bych chapal, ale jaký význam tam má to ,,behind"? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MrPatrik vložený před 6 lety

Nedávno jsem viděl větu: ,,He said you'll leave this world behind". Samotnou větu bych chapal, ale jaký význam tam má to ,,behind"? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 6 lety

Na podobné otázky vždy nejlépe odpoví slovník:
ENG https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…leave-behind?…
CZ https://www.dict.com/…ave%20behind

Děkuji mockrát za rychlou odpověď!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.