Help for English

Cvičení: LITTLE, A LITTLE, FEW, A FEW

Komentáře k článku: Cvičení: LITTLE, A LITTLE, FEW, A FEW

 

Tak tohle jsem potřebovala osvěžit:--)
K 8. otázce, když máme něco s sebou, při sobě,… dá se to vyjádřit jak „ON me“, tak „BY me“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 16 lety

Tak tohle jsem potřebovala osvěžit:--)
K 8. otázce, když máme něco s sebou, při sobě,… dá se to vyjádřit jak „ON me“, tak „BY me“?

Re:

Používá se ON ME příp. WITH ME. BY ME by bylo jako že při vás někdo stojí, je u vás, vedle vás apod.

V souvislosti s výborným vysvětlením použití few a little mám dotaz na výraz „a large amount of“ – co přesně znamená? děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fabien vložený před 16 lety

V souvislosti s výborným vysvětlením použití few a little mám dotaz na výraz „a large amount of“ – co přesně znamená? děkuji

Re:

A LARGE AMOUNT OF sth = velké množství něčeho
A LARGE NUMBER OF sth = velký počet něčeho

100%

Jak říká náš profesor na matematiku: tupě se držte definice a vyjde to :-D a občas to vyjde i v angličtině :-)

A few medals

Jak by musela být věta v češtině, když bych si chtěla u 9. říci, že jsme vyhráli několik medailí? Předpakládala jsem, že tam má být „několik medailí“ a ne „málo medailí“ . Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 16 lety

A few medals

Jak by musela být věta v češtině, když bych si chtěla u 9. říci, že jsme vyhráli několik medailí? Předpakládala jsem, že tam má být „několik medailí“ a ne „málo medailí“ . Díky

Re: A few medals

WE WON A FEW MEDALS by bylo pozitivní, hurá, vyhráli jsme pár medailí, byli jsme úspěšní.
WE WON FEW MEDALS je negativní, ach jo, byli jsme špatní, medailí jsme dostali málo.

times

sice mam 80% ale velmi sa tesim, kedze sa povazujem za falosneho zaciatocnika :O)) , dobre, este by ma zaujimalo, ci slovko"TIMES" je stale počítateľné(veta č. 3)- inak v akom zmysle je to times použité???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ssamo vložený před 16 lety

times

sice mam 80% ale velmi sa tesim, kedze sa povazujem za falosneho zaciatocnika :O)) , dobre, este by ma zaujimalo, ci slovko"TIMES" je stale počítateľné(veta č. 3)- inak v akom zmysle je to times použité???

Re: times

TIME je nepočitatelé v tom obecném významu ‚čas‘. V mnoha významench je ale počiattelné, anpř. HAVE A GOOD TIME, THREE TIMES (třikrát) atd.

Pozitivní x negativní
Jooo, proč jsem to nevěděla dřív :idea: to je geniální

pozitivní x negativní

souhlasím s Janji. Žiji v Anglii přes 3 roky, ale tento „tahák“ se ke mě nedonesl.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.