Help for English

Pořadí přídavných jmen (test)

Komentáře k článku: Pořadí přídavných jmen (test)

 

Presne tak! A cit mi asi nechybi:)

Wow ani jedna chybička :o

Jen jedna chyba a to jsem předem ani nečetla gramatiku.Nemůžu si to správné pořadí stejně nějak zapamatovat,tak se řídím citem.
Konečně mi jednou vyšlo něco poměrně slušně. :-D

hand-knitted

už si budu pamatovat, že hand-knitted je původ :oops: (1 chyba)

Re:

děkuju, to si zapamatuju:)

Re: hand-knitted

Taky ten ručně pletený /ale já měla 2 chybky/.

Professor Grammar svého času na BBC používal jako mnemotechniku magické slůvko OPSHACOM.
Opinion
Size
Shape
Age
Colour
Origin
Material

Jsem mile překvapená. Toto téma jsem se nikdy neučila a mám vše správně. Super testík :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mirek-1 vložený před 14 lety

Professor Grammar svého času na BBC používal jako mnemotechniku magické slůvko OPSHACOM.
Opinion
Size
Shape
Age
Colour
Origin
Material

Díky, hodí se! :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Díky, hodí se! :)

V mých učebnicích je ale SIZE – AGE – SHAPE, nikoliv SIZE, SHAPE, AGE. No ale to asi stejně nebude stoprocentní nikdy…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

V mých učebnicích je ale SIZE – AGE – SHAPE, nikoliv SIZE, SHAPE, AGE. No ale to asi stejně nebude stoprocentní nikdy…

Nojo, pokud myslíš Swana, tak je to tak…
Takže to magické slůvko je spíš OPSASHACOM :)
Nicméně, jak už tu myslím někdo psal, většinou se to dá velmi snadno seřadit správně podle citu.

Právě že nejen Swan.

Já jsem si vždycky OPINION jako první pamatoval. SIZE AGE SHAPE jsem si pamatoval jako básničku a pak jsem měl COMP – color, origin, material, purpose.

Myslím že do opsashacom bych se zamotal a moc by mi to nepomohlo. Navíc tam zapomínají na PURPOSE, což u sposty podst. jmen je taky. Mountain bike, coffee cup, coffee table, clothes rack, apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.