Help for English

R.E.M. a anglické časy

Komentáře k článku: R.E.M. a anglické časy

 

Prominte mi moji neznalost geografie ale jak je uvedeno v prvni vete tak ta skupina je z „Athens, Georgia“. Athens – Recko, Geogia – USA nebo SSSR. Tak to mi nejak nehraje :oops:

Btw, rekl bych ze Marek je velky fanda teto skupiny, takze zeby navsteva Slavia stadium v Praze? :-)

mám otázku k bodu č.9-ve škole sme se učili, že pro předem naplánované události typu koncert se používá přítomný čas prostý a v 9. je použit přít. č. průběhový.tak jak to tedy je?děkuji za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 16 lety

mám otázku k bodu č.9-ve škole sme se učili, že pro předem naplánované události typu koncert se používá přítomný čas prostý a v 9. je použit přít. č. průběhový.tak jak to tedy je?děkuji za odpověď :-)

Re:

To ano, ale v případě, že koncert začíná v tolik a tolik, že banka otvírá v tolik a tolik, autobus odjíždí apod. Tady mluvím o těch třech lidech a co v neděli dělají. To je něco jiného.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Prominte mi moji neznalost geografie ale jak je uvedeno v prvni vete tak ta skupina je z „Athens, Georgia“. Athens – Recko, Geogia – USA nebo SSSR. Tak to mi nejak nehraje :oops:

Btw, rekl bych ze Marek je velky fanda teto skupiny, takze zeby navsteva Slavia stadium v Praze? :-)

Re:

Athens, Georgia, USA :-)

Jistě, lístek mám už půl roku. :-)

Je vidět, že předpřítomné česy nejsou moje parketa. 50% :oops: Kazím ostatním průměr a stydím se, jdu si to zopakovat :shock:

:-) jooo, 100%, slušný test

taky se jdu zahrabat

dobrý den,díky za test, výsledek, hmm, nic moc, moje typické chyby, napr. v poslední větě (č.10) jsem to bral jako „banka bude mít otevřeno, divadlo bude hrát atd..“ s přítomným časem.

To č.5 moc nechápu. Jak poznám, že se to vztahuje k minulosti (když bubeník odešel), a ne že prostě dosud pokračují v hraní? Jinak moc děkuju za skvělý test a super stránky. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kaptah vložený před 16 lety

To č.5 moc nechápu. Jak poznám, že se to vztahuje k minulosti (když bubeník odešel), a ne že prostě dosud pokračují v hraní? Jinak moc děkuju za skvělý test a super stránky. :-D

Re:

No, ty věty patří k sobě. Po sedmnácti letech odešel bubeník, ale Stipe, Mills a Buck dále hráli. Nerozpadli se. To závisí na kontextu, který je v tomto případě jasně daný. Kdyby to byla jen vytržená věta, dalo by se polemizovat. Tady ale ty věty patří k sobě, obě mluví o stejném okamžiku v minulosti.

Chtěl bych se zeptat na rozlišování množství u skupin. Například v otázce 1 je jediná možnost IS ale potom v 7, 9 a 10 se o R.E.M. mluví jako o několika lidech. Jak to tedy je? Mohl bych například v 1 říci i R.E.M. are…?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Přemet vložený před 16 lety

Chtěl bych se zeptat na rozlišování množství u skupin. Například v otázce 1 je jediná možnost IS ale potom v 7, 9 a 10 se o R.E.M. mluví jako o několika lidech. Jak to tedy je? Mohl bych například v 1 říci i R.E.M. are…?

Re:

Může se brát jako celek – např. v jedničce je lepšíá jednotné číslo, protože celek R.E.M. je jedna rocková skupina. V dalších větách jsem volil množné číslo, protože tam je napsáno, že ta skupina vydala alba, hrála tam a tam apod. – tam je můžeme brát jako jednotlivé členy, kteří tu skupinu tvoří. Na těch koncertech hrají ti lidé, desky vydávají ti lidé.

Ale i v jedničce by mohlo být R.E.M. are a rock band. V těch ostatních by jednotné číslo nebylo úplně obvyklé.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Amy
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Athens, Georgia, USA :-)

Jistě, lístek mám už půl roku. :-)

Re: Re:

like me :D

jak na užitíPo

potřebovala bychh poradit..Časy celkem ovládám, rozumím jim,chápu kdy se používají a v testech tohoto typu jsem celkem úspěšná. Ale mám problém,protože sama od sebe bych tyto časy asi nikdy nepoužila! Vždycky když mluvím používám jen ty základní 3. Jak ým způsobem si mám používání (pro nás) neobvyklých časů zautomatizovat? Díky za tipy

100

yeeey!! to potesi v takoveto pozdni hodine! :--)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára vložený před 16 lety

jak na užitíPo

potřebovala bychh poradit..Časy celkem ovládám, rozumím jim,chápu kdy se používají a v testech tohoto typu jsem celkem úspěšná. Ale mám problém,protože sama od sebe bych tyto časy asi nikdy nepoužila! Vždycky když mluvím používám jen ty základní 3. Jak ým způsobem si mám používání (pro nás) neobvyklých časů zautomatizovat? Díky za tipy

Re: jak na užitíPo

Nejlepší je najít si nějaké typické příkladové věty pro daný čas a potom si zkusit pomocí toho času říkat podobné věci, ale ne nějaké ‚učebnicové nesmysly‘, ale prostě něco o vás, něco z vašeho života, z vašeho prostředí, prostě něco, co byste klidně někdy řekla.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.