Help for English

R.E.M. a anglické časy

Komentáře k článku: R.E.M. a anglické časy

 

Taky jake bylo R.E.M ?

Zdravim Marku, tak jak se vam libil koncert R.E.M. Co Micheal byl ve forme? Atmosfera dobra? Kolik Vas tam bylo? Teoreticky to muzete popsat i v anglictine v nejakem kratickem clanecku. :-) Ale ne, hlavne se ptam, protoze mam rad R.E.M tak to me zajima.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PetLahev vložený před 16 lety

Taky jake bylo R.E.M ?

Zdravim Marku, tak jak se vam libil koncert R.E.M. Co Micheal byl ve forme? Atmosfera dobra? Kolik Vas tam bylo? Teoreticky to muzete popsat i v anglictine v nejakem kratickem clanecku. :-) Ale ne, hlavne se ptam, protoze mam rad R.E.M tak to me zajima.

Re: Taky jake bylo R.E.M ?

Výborný. Na R.E.M. v Praze jsem byl už třikrát (1995, 2005, 2008) ale nikdy jsem nebyl tak blízko pódiu. Atmosféra dokonalá, songy perfektní. Michael byl samozřejmě ve formě, stejně jako i ostatní dva REMáci a doprovod. Příště, jestli bude příště, jedu zase. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Může se brát jako celek – např. v jedničce je lepšíá jednotné číslo, protože celek R.E.M. je jedna rocková skupina. V dalších větách jsem volil množné číslo, protože tam je napsáno, že ta skupina vydala alba, hrála tam a tam apod. – tam je můžeme brát jako jednotlivé členy, kteří tu skupinu tvoří. Na těch koncertech hrají ti lidé, desky vydávají ti lidé.

Ale i v jedničce by mohlo být R.E.M. are a rock band. V těch ostatních by jednotné číslo nebylo úplně obvyklé.

Re: Re:

Už i z češtiny mi tam také lépe zapadá množné číslo. Taky říkáme: ‚R.E.M. přijeli do Prahy‘. Moc děkuji. Teď mám jasno

R.E.M.

Koncert R.E.M. byl opravdu skvělý. Byla jsem i na koncertě v roce 2005, akorát ten v r. 1995 mi utekl, protože jsem akorát byla mimo ČR. Doufám, že přijedou brzy znovu :-)

Poděkování

Moooooooc Vám děkuju za tenhle suprovej web, měl jsem reparat z Ajiny a nevěděl jsem nic, ale po par dnech na těchto stránkách jsem ho dneska dal a tak jeste jednou šíně děkuju a obrovskej potlesk pro zakladatele :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.