Help for English

Předložkové vazby se slovesem GO

Komentáře k článku: Předložkové vazby se slovesem GO

 

Go for x go on

Dobrý den, moc nerozumím rozdílu mezi go on x go for.
Jaký je rozdíl např. mezi
I went on a holiday.
I went for a holiday.
A jsou tyto varianty možné jen pro „holiday“ nebo se používají i u jiných spojení (go for/on a trip) aj?
Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

Go for x go on

Dobrý den, moc nerozumím rozdílu mezi go on x go for.
Jaký je rozdíl např. mezi
I went on a holiday.
I went for a holiday.
A jsou tyto varianty možné jen pro „holiday“ nebo se používají i u jiných spojení (go for/on a trip) aj?
Děkuji za odpověď.

Re: Go for x go on

GO ON HOLIDAY je bez členu.
GO FOR A HOLIDAY je se členem nebo ještě častěji s přivl. zájmenem. ‚Where did you gor for your holiday this year?‘

S dalšími slovy je FOR neobvyklé, nicméně se používá taky. Lepší je GO ON A TRIP.

GO FOR se většinou používá v ustálených spojeních: O FOR A RIDE, GO FOR A SWIM, GO FOR A DRIVE – většinou, když si jde někdo zaplavat, zajezdit apod. (zábavné aktivity). Tady by se GO použít s ON nedalo.

Re:

což ještě neznamená, že je to blbost

#4

„He went for a swim everyday after work“ se mi nějak nezdá.. nemělo by být spíš „He goes..“?
Jestli ne tak prosim o vysvětlení věty. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mr. flibble vložený před 16 lety

#4

„He went for a swim everyday after work“ se mi nějak nezdá.. nemělo by být spíš „He goes..“?
Jestli ne tak prosim o vysvětlení věty. Díky.

Re: #4

co je na tom divného?

He goes for a swim / he went for a swim / he will go for a swim…

chodí každý den po práci plavat / chodil každý den p opráci plavat / bude chodit každý den po práci plavat.

Přece to může být v jakémkoliv čase, ne?

super testik, lec jednoduchy.. chtelo by to nejake chytacky.. 100% beze snahy

mám 100 %… děkuji za článek, určitě mi pomohl

Zdravím, zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi go for a drive a go for a ride. Myslím, že a ride znamená a trip in a car, bus etc, or on a bicycle or horse, a drive pak znamená jen a trip in a car? A drive se používá jen pro auto a a ride pro všechny dopravní prostředky včetně koně? Děkuji za objasnění.

DRIVE je, že něco řídíte. Jdete se projet autem – řídíte ho. RIDE je, že se vezete.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.