Help for English

Use of English #20

Komentáře k článku: Use of English 20

 

super

vážně mě to tady baví. vždycky se poučím z
Vašich vysvětlení a příště už tolik nechybuju. Díky moc za tyhle stránky!

co tu dělám…

Vhups, jen dvě správně… :oops:

Spatne vyhodnoceni

U tohoto testu se mi objevilo spatne vyhodnoceni. U prvni vety mam u odpovedi „whether to go to university“ cerveny krizek a u devate vety mam u odpovedi „to tell“ take cerveny krizek.

Konecne hodnoceni mam sest spravne a dve spatne (dve jsem mel skutecne spatne), takze prvni a devata veta vubec nebyly zapocitany v konecnem hodnoceni.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel vložený před 16 lety

Spatne vyhodnoceni

U tohoto testu se mi objevilo spatne vyhodnoceni. U prvni vety mam u odpovedi „whether to go to university“ cerveny krizek a u devate vety mam u odpovedi „to tell“ take cerveny krizek.

Konecne hodnoceni mam sest spravne a dve spatne (dve jsem mel skutecne spatne), takze prvni a devata veta vubec nebyly zapocitany v konecnem hodnoceni.

Re: Spatne vyhodnoceni

Omnlouvám se, opravím. Při převodu na novou technologii došlo někde k chybce.

10. věta

Tak desátá věta se opravdu povedla (tu jsem měl špatně, ale jenom ji). Tak rafinovaně sestavené možnosti, aby samy o sobě všechny měly (syntakticky) smysl, ovšem jen v jednom případě i sémanticky – prostě paráda :-).
Hodně jsem se přiučil.

Re: Re:

Skutečně geniální! Některé Vaše příklady studentům vysvětlí celkem nelehkou gramatiku tak názorným způsobem, že by ji člověk z hlavy nedostal snad ani kdyby chtěl ;-) Na okousaný sandwich jen tak nezapomenu. A ještě jsem se pobavil. Opravdu skvělá práce! Díky

U deváté otázky nechápu vysvětlení k možnosti TELLING.
Tu větu sem zprcu pochopil tak, že je třeba někde na párty se svou milou a hrozně se na ni těšil. jenomže kamarádi mu to zkazili, že mu řekli, že si ten test nedal.(Sice je asi blbost, že to kamarádi ví dřív než on, ale čistě teoreticky) A ted toho litují.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od >Jiri< vložený před 14 lety

U deváté otázky nechápu vysvětlení k možnosti TELLING.
Tu větu sem zprcu pochopil tak, že je třeba někde na párty se svou milou a hrozně se na ni těšil. jenomže kamarádi mu to zkazili, že mu řekli, že si ten test nedal.(Sice je asi blbost, že to kamarádi ví dřív než on, ale čistě teoreticky) A ted toho litují.

Re:

Když víte, že „je to blbost“, tak to neřešte.
Ve větě žádný takový podivný kontext nemáte, tak si ho nedomýšlejte. Věta WE REGRET TO TELL YOU… je klasická formální věta, kterou někdo někomu s lítostí oznamuje.

Re: Re:

pardon

10.veta

u te desate vety bych radsi volil vysvetleni ponekud jednodusi napr. ze je tam ten cas proto ze neco se stalo v minulosti ale nasledky videt az do ted.Je to i takhle spravne??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evilforest vložený před 14 lety

10.veta

u te desate vety bych radsi volil vysvetleni ponekud jednodusi napr. ze je tam ten cas proto ze neco se stalo v minulosti ale nasledky videt az do ted.Je to i takhle spravne??

Re: 10.veta

vysvětlení s následky je velice zavádějící a proto ho nepoužívám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kpajik vložený před 16 lety

co tu dělám…

Vhups, jen dvě správně… :oops:

Promiňte, že Vás opravuji, ale to citoslovce se píše “oops” :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Promiňte, že Vás opravuji, ale to citoslovce se píše “oops” :)

oops nebo whoops

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.