Help for English

English Vocabulary in Use (Elementary)

Komentáře k článku: English Vocabulary in Use (Elementary)

 

jen technická poznámka – na konci článku je zřejmě omylem uvedeno English Grammar in Use – Elementary místo English Vocabulary in Use

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leona Maříková vložený před 18 lety

jen technická poznámka – na konci článku je zřejmě omylem uvedeno English Grammar in Use – Elementary místo English Vocabulary in Use

Re:

Máte pravdu, omlouvám se.

Stačilo by mě k dosažení úrovně C1 učebnice EGU,Practical English Usage, English Vocabulary in Use (pre-intermediate, intermediate), 100 Phrasal verbs a 100 more phrasal verbs, english idioms in use, english words/verbs in use ? diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od luk007 vložený před 16 lety

Stačilo by mě k dosažení úrovně C1 učebnice EGU,Practical English Usage, English Vocabulary in Use (pre-intermediate, intermediate), 100 Phrasal verbs a 100 more phrasal verbs, english idioms in use, english words/verbs in use ? diky

Re:

Zdá se mi, že se neustále ptáte na to samé. Knížky, které zmiňujete vám pomohou s tzv. ‚subskills‘ (jazykové prostředky), ale v angličtině (obzvlášť k rpojití jazykových zkoušek) potřebujete hlavně tzv. ‚skills‘ (řečové dovednosti – listening, reading, speaking, writing).

Knížku jsem si koupila, velice se mi líbí i proto, že vysvětluje rozdíly v použítí slůvek např, v odd. 22 + 23 rozdíly v příd. jménech atp. Kromě sloves /nepr,. tvary/ jsem ji víceméně prošla. Jakou učebnici navazující na tuto publikaci byste doporučoval? Jak jsem již dříve psala, v Englishbooks mají všechna vysvětlení anglicky a v tom ještě dost tápu.A ještě k tomu jsem omylem tuto učebnici koupila BEZ CD a to hodně lituji, ale samostatné CD stojí více jak učebnice s CD. Tak příště si dám pozor.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Knížku jsem si koupila, velice se mi líbí i proto, že vysvětluje rozdíly v použítí slůvek např, v odd. 22 + 23 rozdíly v příd. jménech atp. Kromě sloves /nepr,. tvary/ jsem ji víceméně prošla. Jakou učebnici navazující na tuto publikaci byste doporučoval? Jak jsem již dříve psala, v Englishbooks mají všechna vysvětlení anglicky a v tom ještě dost tápu.A ještě k tomu jsem omylem tuto učebnici koupila BEZ CD a to hodně lituji, ale samostatné CD stojí více jak učebnice s CD. Tak příště si dám pozor.

Re:

Docela dobrá, obsáhlá a ne drahá je od Macmillanu ELEMENTARY LANGAUGE PRACTICE (viz recenze), má sekci gramatickou a sekci na slovní zásobu. Ale určitě je titulů více.

Upper-Intermediate

Koupila jsem si Vocabulary in Use pro upper-inter studenty a jsem skutecne zklamana. Rozhodne nedoporucuji!!! Moje slovni zasoba sice neni extra siroka – ostatne proto jsem si taky porizovala prirucku, od niz jsem si slibovala, ze s tim neco udela – ale proste uz asi je tak siroka, ze kdyz si knizka dava za cil ji rozsirit v tolika tematech, vlastne ve vsech, neni to uz k nicemu. :-(

PS:

Prodam! :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kerrankin vložený před 16 lety

Upper-Intermediate

Koupila jsem si Vocabulary in Use pro upper-inter studenty a jsem skutecne zklamana. Rozhodne nedoporucuji!!! Moje slovni zasoba sice neni extra siroka – ostatne proto jsem si taky porizovala prirucku, od niz jsem si slibovala, ze s tim neco udela – ale proste uz asi je tak siroka, ze kdyz si knizka dava za cil ji rozsirit v tolika tematech, vlastne ve vsech, neni to uz k nicemu. :-(

Re: Upper-Intermediate

Ano, to je přesně ten důvod, proč je důležité vybírat si materiály odpovídající vaší úrovni.

Re: Re: Upper-Intermediate

Ano, to je presne ten duvod, proc jsem si vybrala English Vocabulary in Use Upper-intermediate, kdyz moje uroven je upper-intermediate. Chapu, ze jste se v mem prispevku prekouknul a nebylo by tedy treba to komentovat, ale takhle arogantni odpoved me nastvala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kerrankin vložený před 16 lety

Re: Re: Upper-Intermediate

Ano, to je presne ten duvod, proc jsem si vybrala English Vocabulary in Use Upper-intermediate, kdyz moje uroven je upper-intermediate. Chapu, ze jste se v mem prispevku prekouknul a nebylo by tedy treba to komentovat, ale takhle arogantni odpoved me nastvala.

Re: Re: Re: Upper-Intermediate

A podle čeho soudíte, že je vaše úroveň UPPER-INTERMEDIATE, když, jak říkáte, vaše ‚slovní zásoba není EXTRA ŠIROKÁ‘?

Re: Re: Re: Re: Upper-Intermediate

Podle toho, ze kdyz jsem si na internetovych strankach jazykovych skol delala rozrazovaci testy, vychazely mi na uroven Advanced. Ale nepovazuju je za uplne smerodatne, protoze napriklad slovni zasobu – ktera vim, ze je moje slaba stranka – netestuji nijak valne, na rozdil od gramatiky, ktera je naopak moji silnou strankou.

Nechapu ostatne, proc se te prirucky tak zastavate a reagujete tak utocne. Snazit se na jedine strance probrat slovni zasobu cestovani, vedy nebo medii prece neni mozne! Vzdyt jsou to hrozne siroka temata a kazdy muze chtit mluvit o necem jinem. Nerikam, ze to nejde pro zacatecniky, cehoz se tykala Vase recenze, ale ja jsem chtela poradit studentum, kteri uz jsou na vyssi urovni, aby do te pro vyssi uroven zbytecne neinvestovali, protoze ja s ni mam spatnou zkusenost.

Re: Re: Re: Re: Upper-Intermediate

Nemyslím si, že bych reagoval útočně. A nezastávám se té knihy zase tolik ani o ní nehlásám, že to je nejlepší kniha na slovíčka.

Ještě ale jde o to, co od takové knihy očekáváte – přece ani nemůže probrat všechna témata do hloubky. Jde především o to, aby si člověk nějak rozšířil slovní zásobu a ne aby se naučil např. všechno co se týče mass médií nebo sportu. Na každé téma by mohla být vydaná samostatná učebnice. Je to spíš tak, že kniha má za cíl obsáhnout určité množství slovíček dané úrovně. Ta slovíčka jsou potom roztříděna do kategorií a témat. A o to jde.

Navíc taková kniha nemůže být jediným zdrojem učení se slovní zásoby.

Vždycky říkám, že takových cvičenic slovní zásoby není nikdy dost a jen zřídka se může stát, že by mohla studentovi ublížit. Nejdůležitější je zvolit tu správnou úroveň. A na to jsem reagoval ve svém původním komentáři. Samozřejmě vás neznám a nemůžu vědět, na jaké jste úrovni. Ale pokud je toho v knize moc, je někdy dobré sáhnout o titul o úroveň níž, protože jen tak to bude mít nějaký efekt.

Omlouvám se, že na vás můj komentář působil útočně. Rozhodně na těchto stránkách na nikoho neútočím a útočit nechci.

Mě se jako skvělá učebnice slovní zásoby zdá „Say it in English“, vydali ji Lenka Ježková,Milena Kelly a Paul Benson…znáte ji,Marku? Jestli ano,jaký na ni máte názor?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 15 lety

Mě se jako skvělá učebnice slovní zásoby zdá „Say it in English“, vydali ji Lenka Ježková,Milena Kelly a Paul Benson…znáte ji,Marku? Jestli ano,jaký na ni máte názor?

Re:

Ne, neznám. Já moc v českých titulech přehled nemám.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.