Help for English

Use of English #46

Komentáře k článku: Use of English 46

 

mno…

1)did you decide / have you decided … ja osobne bych si nedovolil takto jednoznacne rozsoudit tento spor 2)were made fight…toto spojeni je bez chyby, take je mozno najit mnoho prikladu v clancich americkych magazinu… 3) wouldn't I je prinejmensi mozna odpoved, navic bych si dovolil tvrdit ze by mela byt i preferovana, spojeni I would better…e.g. go to bed je naprosto bezne…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vojtech Cermak vložený před 17 lety

mno…

1)did you decide / have you decided … ja osobne bych si nedovolil takto jednoznacne rozsoudit tento spor 2)were made fight…toto spojeni je bez chyby, take je mozno najit mnoho prikladu v clancich americkych magazinu… 3) wouldn't I je prinejmensi mozna odpoved, navic bych si dovolil tvrdit ze by mela byt i preferovana, spojeni I would better…e.g. go to bed je naprosto bezne…

Re: mno…

A jaké měřítko máte pro to, co je správně a co ne? Zdá se, že máte naposloucháno hodně, ale anglickou gramatiku moc neznáte. Tyto testy jsou gramatické, slouží k tomu, aby se studenti naučili ‚správnou‘ angličtinu, tedy aby se např. dostali na vysokou školu. Tam jim bohužel mlhavě oposlouchaná angličtina a neznalost gramatických pravidel nepomůže.

Samozřejmě netvrdím, že každý Američan mluví podle těchto pravidel, to ne. Stejně tak ne každý Čech mluví podle českých pravidel. Ve škole to po něm ale požadují a znát je musí.
Takže k běžnému životu v USA žádné z výše uvedených pravidel znát nemusíte, od jazykových zkoušek by vás ale pravděpodobně vyhodili.

Ahoj, mohla bych poprosit o bližší vysvětlení otázky č. 10? Je pátek a mám asi nějaké zpomalené myšlení…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 17 lety

Ahoj, mohla bych poprosit o bližší vysvětlení otázky č. 10? Je pátek a mám asi nějaké zpomalené myšlení…

Re:

No, ve větě je tvar I HAD BETTER BE CAREFUL, v dovětku tedy bude HADN'T I. Co konkrétně potřebujete vysvětlit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

No, ve větě je tvar I HAD BETTER BE CAREFUL, v dovětku tedy bude HADN'T I. Co konkrétně potřebujete vysvětlit?

Re: Re:

Tak už je pondělí, ale stejně mi tenhle tvar nic neříká. Proč je v 10.větě: „I had better be careful…“? Jaký je přesný překlad? Myslela jsem, že by to mělo být: „Ten experiment je extrémě nebezpečný. Měl bych být raději opatrný, že?“, v tom případě bych tam dala „should“ ?? :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 17 lety

Re: Re:

Tak už je pondělí, ale stejně mi tenhle tvar nic neříká. Proč je v 10.větě: „I had better be careful…“? Jaký je přesný překlad? Myslela jsem, že by to mělo být: „Ten experiment je extrémě nebezpečný. Měl bych být raději opatrný, že?“, v tom případě bych tam dala „should“ ?? :?

Re: Re: Re:

Ano, je to to samé jako SHOULD. Celé spojení je I HAD BETTER + základní tvar.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Re: Re:

Ano, je to to samé jako SHOULD. Celé spojení je I HAD BETTER + základní tvar.

Re: Re: Re: Re:

Aha, tak koukám, že jsem narazila na něco nového. Jedná se tedy o takové ustálené spojení „had better“ + přít. tvar slovesa, který má stejný význam jako „should“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 17 lety

Re: Re: Re: Re:

Aha, tak koukám, že jsem narazila na něco nového. Jedná se tedy o takové ustálené spojení „had better“ + přít. tvar slovesa, který má stejný význam jako „should“?

Re: Re: Re: Re: Re:

Ano, ale není to ‚přítomný čas‘ slovesa, ale jeho základní tvar (infinitiv bez TO):

I HAD BETTER GO
YOU HAD BETTER GO
HE HAD BETTER GO
atd.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Re: Re: Re: Re:

Ano, ale není to ‚přítomný čas‘ slovesa, ale jeho základní tvar (infinitiv bez TO):

I HAD BETTER GO
YOU HAD BETTER GO
HE HAD BETTER GO
atd.

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Teď už si to snad budu pamatovat. Díky za vysvětlení :-)

Re: Re: Re: Re:

Ano, přesně tak.

Re:

Ano, o kousíček výše je to napsané.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.