Help for English

Much, many, a lot

Komentáře k článku: Much, many, a lot

 

Á moje oblíbená gramatika, jdu si otestovat znalosti.

test

No, test na much, many, a lot je tu jen jeden a je od jiné autorky. takže není ve Smart tests, (vzpomínám, že jsem už o tom psala, myslím ve fóru). :-(
Ale předpokládám, že se nějakého testu dočkáme také.
Ve smart test je ale v sekci gramatika dost otázek pod kapitolkou kvyntifikátory, zdůrazňování. Zatím to mám na 47% :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

test

No, test na much, many, a lot je tu jen jeden a je od jiné autorky. takže není ve Smart tests, (vzpomínám, že jsem už o tom psala, myslím ve fóru). :-(
Ale předpokládám, že se nějakého testu dočkáme také.
Ve smart test je ale v sekci gramatika dost otázek pod kapitolkou kvyntifikátory, zdůrazňování. Zatím to mám na 47% :?

Re: test

dobrý překlep – kvantifikátory

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

test

No, test na much, many, a lot je tu jen jeden a je od jiné autorky. takže není ve Smart tests, (vzpomínám, že jsem už o tom psala, myslím ve fóru). :-(
Ale předpokládám, že se nějakého testu dočkáme také.
Ve smart test je ale v sekci gramatika dost otázek pod kapitolkou kvyntifikátory, zdůrazňování. Zatím to mám na 47% :?

Re: test

Testík samozřejmě bude…

Jen bych dodal, že rodilý mluvčí místo „a lot of“ často říkají „lots of“. Významově údajně rozdíl žádný, jen ta druhá varianta je více hovorová..

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví sisi
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka.K vložený před 16 lety

Jen bych dodal, že rodilý mluvčí místo „a lot of“ často říkají „lots of“. Významově údajně rozdíl žádný, jen ta druhá varianta je více hovorová..

Re:

Já slyšela, že LOTS OF je více než jeden LOT OF :) Je to plurál

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sisi vložený před 16 lety

Re:

Já slyšela, že LOTS OF je více než jeden LOT OF :) Je to plurál

Re: Re:

Ano, je to stejné jaké české ‚spousta lidí‘ a ‚spousty lidí‘. Víceméně to samé vyjádřeno různým způsobem. Stenjně tak je to i anglicky.

livi

Dobrý ďeň. Veľmi sa mi vaše stránky páčia Učím sa s vami 4-tý mesiac.Mám prebratú celú mapu kurzu pre začiatočníkov. Ako mám pokračovať ďalej ĎAKUJEM

Odkaz na příspěvek Příspěvek od livi vložený před 16 lety

livi

Dobrý ďeň. Veľmi sa mi vaše stránky páčia Učím sa s vami 4-tý mesiac.Mám prebratú celú mapu kurzu pre začiatočníkov. Ako mám pokračovať ďalej ĎAKUJEM

Re: livi

Chtít po vás, abyste si vždy počkala na nový článek v angličtině pro začátečníky asi chtít nemůžu… mě to trvá déle, než vám.

Ale můžete si procházet testíky a články pro ELEMENTARY. Tím jistě nic nezkazíte. Testy mají vždy vysvětlení, takže se budete pořád učit.

Omlouvam se za asi hloupy dotaz ale je vyslovnost „many“ opravdu „maeny“ nebo jenom „meny“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Omlouvam se za asi hloupy dotaz ale je vyslovnost „many“ opravdu „maeny“ nebo jenom „meny“?

Re:

A se v angličtině snad NIKDY nečte jako /e/

No ale ve slovnicich je vyslovnost uvadena jako „meni“

Re: Re:

Teď jste mne zmátl, v Pronunticiatin in USE je výslovnost many jako meny, stejně jako – any jako eny.
A co neurčitý člen?

Ano, je pravda, že i v on-line slovníku „Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary“ je výslovnost uvedena jako /'men.i/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Ano, je pravda, že i v on-line slovníku „Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary“ je výslovnost uvedena jako /'men.i/

Re:

:-) vidíte, tak to je pro mě šokující novinka. Ale když se nad tím zamyslím, tak je to fakt. Hned to jdu opravit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.