Help for English

Spojení se členem nebo bez? (1)

Komentáře k článku: Spojení se členem nebo bez? (1)

 

komentář

Tak na to, že členy jsou jednoznačně moje slabina považuju 85 procent za slušný výkon 8-)

Se členy bojují asi všichni,kdo se učí anglicky. Jestli tohle někdo dá na 100%, tak gratuluji. :-) Já měla jen 65% a hloupé chyby.

njo,je to tak

já se přidávám a souhlasím,měla jsem taky 85

Diky za test je hodne dobry :-)

překlep

U otázky 17 je u prvního vysvětlení odpovědi překlep.

Jinak moc poučný test, dost mi dal, díky za něj.

otázka – TAKE

Mohl bych se zeptat v jakých případech se dá sloveso HAVE nahradit slovesem TAKE? Dá se říct třeba i I TAKE BREAKFAST?

Mám namysli to ahrazení ve větě „You should take a shower.“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 17 lety

otázka – TAKE

Mohl bych se zeptat v jakých případech se dá sloveso HAVE nahradit slovesem TAKE? Dá se říct třeba i I TAKE BREAKFAST?

Mám namysli to ahrazení ve větě „You should take a shower.“

Re: otázka – TAKE

Někdy jo, ale většinou ne. Jsou to ustálená spojení. Jde říct TAKE A WALK, TAKE A SHOWER, TAKE A BATH… ale NE např. TAKE BREAKFAST, TAKE COFFEE… atd atd.

Re: Re: otázka – TAKE

Děkuji za vysvětlení. Našel jsem v úvodu malý překlep a to „dvacetivět“.

Re:

mozna ze kdyby sis to nejdriv precetl nebo by si mel par veci vedet vis;)

Před chvílí jsem si udělala tento test a nevěřila jsem svým očím :-( Počítač mi 4 odpověďi upravil za nesprávné!!!! Nevím, kde byla chyba, ale tohle se mi tu ještě nestalo. Zaškrtla jsem správné odpovědi u 4 otázek, ale ve vyhodnocení se objevily puntíky jinde :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lenik1 vložený před 16 lety

Před chvílí jsem si udělala tento test a nevěřila jsem svým očím :-( Počítač mi 4 odpověďi upravil za nesprávné!!!! Nevím, kde byla chyba, ale tohle se mi tu ještě nestalo. Zaškrtla jsem správné odpovědi u 4 otázek, ale ve vyhodnocení se objevily puntíky jinde :?

Re:

Vše by mělo být v pořádku, asi nějaká chybka při přenosu dat, nevím. Když to zkusíte znovu, mlo by to jít, nebo nejde?

Už je to v pořádku. Asi byla chybka při přenosu dat. Díky.

katastrofa..no snad to buse priste lepsi mam to jen za 55% :oops:

Mašla

:shock: 45% to je můj výsledek a to jsem si myslel, že bych to snad mohl zvládnout, jak jsem se uťal

60%

No to jsem se moc nepřekonal

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.