Help for English

Test - prefixes (předpony) #3

Komentáře k článku: Test: prefixes (předpony) 3

 

Výsledek se nezapočítává v profilu do statistiky…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Kallyova vložený před 15 lety

Výsledek se nezapočítává v profilu do statistiky…

Re:

Ano, víme, opravíme.

RE-NEW

Mám prosbičku – trochu jsem se zarazila u slůvka renew. Respektive u toho, že se dá použít s předponou. Existují i další případy, kdy se to slůvko dá použít s předponou či příponou? Zatím jsem se s ničím takovým nesetkala a používala toto slůvko, když jsem potřebovala označit něco nového nebo noviny :-) Děkuji za pomoc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 15 lety

RE-NEW

Mám prosbičku – trochu jsem se zarazila u slůvka renew. Respektive u toho, že se dá použít s předponou. Existují i další případy, kdy se to slůvko dá použít s předponou či příponou? Zatím jsem se s ničím takovým nesetkala a používala toto slůvko, když jsem potřebovala označit něco nového nebo noviny :-) Děkuji za pomoc.

Re: RE-NEW

Uznávám, že RENEW se často studentům „nechce líbit“…
Kromě klasického přídavného jména NEW, které má běžné přípony při stupňováníp NEWER – NEWEST,
existuje také sloveso RENEW (obnovit), které má minulý čas RENEWED a gerundium RENEWING.
Dále z něj lze vytvořit přídavné jméno RENEWABLE (obnovitelný) a podstatné jméno RENEWAL (obnova).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: RE-NEW

Uznávám, že RENEW se často studentům „nechce líbit“…
Kromě klasického přídavného jména NEW, které má běžné přípony při stupňováníp NEWER – NEWEST,
existuje také sloveso RENEW (obnovit), které má minulý čas RENEWED a gerundium RENEWING.
Dále z něj lze vytvořit přídavné jméno RENEWABLE (obnovitelný) a podstatné jméno RENEWAL (obnova).

Re: Re: RE-NEW

Pravda, většinu těch slůvek vlastně znám…

Unorganized

Zdůvodnění „unorganized“ není neexistuje, ale neexistuje v tomto významu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ZMan vložený před 15 lety

Unorganized

Zdůvodnění „unorganized“ není neexistuje, ale neexistuje v tomto významu.

Re: Unorganized

Upraveno. Děkuji. Vůbec jsem si toho nevšiml. :-)

výsledky

pořád se mi to nezobrazuje ve výsledcích, a to mám zrovna 90%, by se mi hodil nějaký ten bod navíc :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.