Help for English

Test: Verb patterns #2

Komentáře k článku: Test: Verb patterns 4

 

Dík za test :)

100% ale mírně jsem váhal

Chtěla bych se zeptat na sloveso START..ze ctvrte věty vyplýva, že se pojí s obojím,jak s TO tak i s gerundiem­..chápu to dobře? Děkuju

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Chtěla bych se zeptat na sloveso START..ze ctvrte věty vyplýva, že se pojí s obojím,jak s TO tak i s gerundiem­..chápu to dobře? Děkuju

Re:

Ano, start se může pojit s obojím. Více se dozvíte v samotném článku VERB PATTERNS.

Tak aspoň, že slovesa jsou mi jasný.

Hezké cvičeníčko, taky jsem ho zvládl bez ztráty kytičky.
Líbí se mi, že dáváte na začátek odkaz, kde je možno si látku nejprve na studovat.
Já jsem to zkusil „z první“ s tím, že když mi něco nepůjde, tak se potom ke článku vrátím.

je to marný

je to marný, chápu to, ale hlava mi to nebere, je toho na mě najednou moc, potřebovala bych ta slovesa postupně 50% :oops:

100% ale u 2 jsem se krapet zasekl :-)

jaj

no zacinam byt smutny… :oops:

100% :-D ikdyž některé byly záludné

100% na poprvé ..... :-)

OMG! Studying, studying and studying again!!! :? :oops:

překlad

Při vyhodnocení se v třetím případě objevil překlad druhé věty: Pak navrhuji, aby sis jej koupil.
To mi ale moc nesedí. Nebylo by přesnější – Pak navrhuji koupit jej. V kontextu k první větě, se přece může jednat o rozhovor nějakého páru, který vybírá dům, ne? Díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cute26 vložený před 13 lety

překlad

Při vyhodnocení se v třetím případě objevil překlad druhé věty: Pak navrhuji, aby sis jej koupil.
To mi ale moc nesedí. Nebylo by přesnější – Pak navrhuji koupit jej. V kontextu k první větě, se přece může jednat o rozhovor nějakého páru, který vybírá dům, ne? Díky za odpověď.

Re: překlad

Prosím vás překlady jsou jen orientační, pochopitelně, že se může jednat o více možností.

Správně může být můj překlad a samozřejmě i váš.

Re: chyba

Opraveno, dík.

Ja nemachrujem. Až 80%!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.