Help for English

Use of English #68

Komentáře k článku: Use of English 68

 

Jaky bych si tam predstavovala??Ne­predstavuju si nic jen se slusne ptam(btw. predstavovani si asi nebude ten nejlepsi zpusob jak se poprat s gramatikou).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

Jaky bych si tam predstavovala??Ne­predstavuju si nic jen se slusne ptam(btw. predstavovani si asi nebude ten nejlepsi zpusob jak se poprat s gramatikou).

Re:

Nemyslel jsem, že byste se ptala ‚neslušně‘… ale zajímalo mě, proč vás ta vazba zarazila, jaký člen by vám tam přišel lepší.

Zarazilo me to jen z toho duvodu,ze to znamena neco jako maturita jen na vysce a to je preci se clenem jakoze zkouska.Jako ten samotny akt promoce mi prislo pocitatelne,nevim proc,asi nejsem jeste dostatecne ‚anglicky myslici‘.Navic cleny mi vzdy delaly problem.Kazdopadne dekuji za snahu mi to vysvetlit i po tom, co mi to stejne az takovy smysl nedava :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

Zarazilo me to jen z toho duvodu,ze to znamena neco jako maturita jen na vysce a to je preci se clenem jakoze zkouska.Jako ten samotny akt promoce mi prislo pocitatelne,nevim proc,asi nejsem jeste dostatecne ‚anglicky myslici‘.Navic cleny mi vzdy delaly problem.Kazdopadne dekuji za snahu mi to vysvetlit i po tom, co mi to stejne az takovy smysl nedava :-)

Re:

GRADUATION může být počitatelné, když máte na mysli konkrétní událost… tedy např. když řeknete, že to byla pěkná promoce. It was a nice graduation.

Ve větě v tomto testu je GRADUATION ne jako konkrétní jedna událost, ale obecně jako nějaký bod v životě studenta. Potom je GRADUATION nepočitatelné.

Ano,to je to, co jsem myslela.V teto vete je to nepocitatelne, ale muze byt i pocitatelne:)de­kuji za vysvetleni.A nevite prosim vas o nejakych strankach, kde bych si mohla vykouset vice cviceni na CAE?Zkousela jsem si to na tehle strankach,ale mate tam jen 3 poslechy, i kdyz velmi dobre.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

Ano,to je to, co jsem myslela.V teto vete je to nepocitatelne, ale muze byt i pocitatelne:)de­kuji za vysvetleni.A nevite prosim vas o nejakych strankach, kde bych si mohla vykouset vice cviceni na CAE?Zkousela jsem si to na tehle strankach,ale mate tam jen 3 poslechy, i kdyz velmi dobre.

Re:

Takové věci na internetu jen tak nenajdete. Jsou to poměrně přísně chráněné dokumenty, které si Cambridge University střeží. Nám dovolili dát na web celý jeden ukázkový test, ještě jsem se ale nedostal k tomu, abych ho celý převedl do interaktivní elektronické podoby.

Doporučuji vám spíš navštívit Britskou radu v nějakém větším městě a ty testy si popůjčovat a všechny projít.

Dekuju, u me neni problem si sehnat nejaka cviceni, horsi uz je to s klicem a nejakym rozumnym vysvetlenim,proc to tak ma byt a ne jinak:)a navic je to velmi pohodlne se ucit a opakovat si pomoci elektronickych testu a cviceni nez knizek, ale nic jineho mi asi nezbyde:)dekuju za odpoved

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

Dekuju, u me neni problem si sehnat nejaka cviceni, horsi uz je to s klicem a nejakym rozumnym vysvetlenim,proc to tak ma byt a ne jinak:)a navic je to velmi pohodlne se ucit a opakovat si pomoci elektronickych testu a cviceni nez knizek, ale nic jineho mi asi nezbyde:)dekuju za odpoved

Re:

Moc dobrá je v tomto ohledu kniha CAE TESTBUILDER, tam jsou podrobné odpovědi ke všem odpovědím, podobnějako u nás na webu.

Re:

Ne, I WASN'T LISTENING jen znamená, že v daný moment právě neposlouchal. Přečtěte si článek o minulém průběhovém čase.

Mam takovou otazecku:] myslela sem si ze kdyz pouziju ve vete never or ever, ze musim pouzit present perfect a ne past simple tense…sem tedka na rok v Americe a vaase stranky mi moc pomahaji…dekju:]

Re:

Ne, žádné takové pravidlo neexistuje. S NEVER může být předminulý čas, minulý, předpřítomný, přítomný, i budoucí.

Nezáleží na tom slovíčku, ale na tom, co ta věta vyjadřuje.

NEVER s předpřítomným časem vyjadřuje, že se něco DOSUD NIKDY NESTALO. Je tam důležité to DOSUD.

NApř. věta: „Když jsme spolu ještě byli, nikdy jsem nevěděl, co jí mám koupit k vánocům“ – tady to přece neříká, že dosud nikdy něco neproběhlo.

aha…dekuju za vysvetleni:]

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.