Help for English

Základní slovní zásoba - jídlo a pití

Komentáře k článku: Základní slovní zásoba - jídlo a pití

 

Hezký, kdopak vám namluvil British English?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Hezký, kdopak vám namluvil British English?

Re:

Asi před třemi roky jeden tehdejší známý.

To je zase kouzelná lekce. Pohraju si, až se v noci vrátím :-)

přidávám se

zase jedna perlička. Tato slovíčka už znám, ale stejně mi nedá, abych si je nezkoušela stále znovu. Líbí se mi i úprava hlavní stránky,v pracovním shonu bych si ani neuvědomila jak se Vánoce blíží.

drobné nedostatky

Vo výuke aj testoch si aktivujem automatické prehrávanie zvuku, potom už len intuitívne používam „Enter“. Preto by mi vyhovovalo, keby sa dala nastaviť pred spustením výuky /testu/ aj britská výslovnosť /prípadne vždy obe/, aby som nemusel dodatočne klikať na ikony, ktoré sú dosť malé a musel by som sa pri každom slove presunúť od klávesnice na myš.
Pri slove „ketchup“ som musel pre spustenie zvuku použiť ikonu reproduktoru. Nejak to tam nespúšťa automaticky.
Tomato na obrázku sa mi trochu podobá na apple, tak ma to spočiatku trochu plietlo.
Pri sušienke som použil slovo „biscuit“. Je to tiež správne, no v teste má byť cookie, preto mi označilo odpoveď za nesprávnu, hoci bola správna. Je tak nastavený systém alebo ide iba o tento prípad? Nedalo by sa s tým niečo poriešiť?
Aj napriek týmto „chybičkám krásy“ je test super. Naučil som sa zas niečo nové a nemusel som sa k tomu nijak donucovať. Ďakujem, idem vyskúšať ďaľší test.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od legoWeDo vložený před 15 lety

drobné nedostatky

Vo výuke aj testoch si aktivujem automatické prehrávanie zvuku, potom už len intuitívne používam „Enter“. Preto by mi vyhovovalo, keby sa dala nastaviť pred spustením výuky /testu/ aj britská výslovnosť /prípadne vždy obe/, aby som nemusel dodatočne klikať na ikony, ktoré sú dosť malé a musel by som sa pri každom slove presunúť od klávesnice na myš.
Pri slove „ketchup“ som musel pre spustenie zvuku použiť ikonu reproduktoru. Nejak to tam nespúšťa automaticky.
Tomato na obrázku sa mi trochu podobá na apple, tak ma to spočiatku trochu plietlo.
Pri sušienke som použil slovo „biscuit“. Je to tiež správne, no v teste má byť cookie, preto mi označilo odpoveď za nesprávnu, hoci bola správna. Je tak nastavený systém alebo ide iba o tento prípad? Nedalo by sa s tým niečo poriešiť?
Aj napriek týmto „chybičkám krásy“ je test super. Naučil som sa zas niečo nové a nemusel som sa k tomu nijak donucovať. Ďakujem, idem vyskúšať ďaľší test.

Re: drobné nedostatky

Ano, malých chybiček si jsme vědomi. Funkci, aby program přijímal i synonyma, snad uděláme časem taky. Tato data jsou totiž z mého programu Language Lab, který umí ještě daleko více, než jen synonyma apod. Při převodu na online verzi, jsme zatím volili minimalistickou verzi. Ale určitě se dostane i na modernizaci tohoto prvku.

Veľmi dobre sa podľa toho učí. Ďakujem vám , ste zlatý.

Krásne

Už Jan Amos komenský věděl , že nejlépe se učí pomocí obrázku tzv. škola hrou. Když vidím tyhle slova ve slovníku ,tak se to učím ,ale za chvíli mi to vypadne z hlavy,ale když vidím vedle slovíčka hezky obrázek hned si to lépe zapamatuji :-D A k tomu i výslovnost no to už je luxus největší:) moc vám děkuji za tyhle stránky ted už má každý možnost naučit se anglicky a nemůže se na nic vymlouvat :)

Úžasně provedený:) :-D

Re: Re:

Děkuji za tyto stranky.Jelikož bych chtěla naštívit USA tak se mi tyto stranky velice hodi jak na učení tak na procvičování.
PŘEJI MHOHO ÚSPĚCHU V NOVÉM ROCE 09

Re: Re:

to musím potvrdit. Když jsem pracovala na recepci a nadšeně britskýmu zájezdu přála dobrou chuť k jídlu, všichni na mě koukali, jak kdybych spadla z Měsíce, a pak se tomu celou dobu smáli, když jsem jim vysvětlovala, že si Češi tohle nejen ze slušnosti běžně říkají :)

Sušenka

Asi blbá otázka,ale chtěl bych se zeptat,kdy používat cookie a kdy biscuits.V lekci jídlo a pití jsou sušenky cookie a v lekci Jídlo,pití a jednotky jsou to biscuits.Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Immortal.Lord vložený před 15 lety

Sušenka

Asi blbá otázka,ale chtěl bych se zeptat,kdy používat cookie a kdy biscuits.V lekci jídlo a pití jsou sušenky cookie a v lekci Jídlo,pití a jednotky jsou to biscuits.Děkuji

Re: Sušenka

COOKIE používají spíše v USA, BUSCUIT zase v UK.

Děkuji za tenhle super web! Jsem tady pořád a pořád se učím. Je to tu super a všechno tak dobře vysvětleno :-D

Další skvělý článek. I když jsem o nějakou úrovně výš, tak neodolám a musím si to vyzkoušet. Na Vaše stránky chodím každý den,moc moc díky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.