Help for English

Cvičení: Trpný rod - tvoření trpného rodu

Komentáře k článku: Cvičení: Trpný rod - tvoření trpného rodu

 

Re: věta č2

Asi jste tam měla nějakou mezeru navíc, ta není vidět, ale počítač ji počítá.

Ahoj,prosim preco nemoze byt v tej 9 pouzity buduci cas are you going?nchapee­eeeeeeem tymto rozdielom,dakujme

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evka.b1 vložený před 15 lety

Ahoj,prosim preco nemoze byt v tej 9 pouzity buduci cas are you going?nchapee­eeeeeeem tymto rozdielom,dakujme

Re:

protože ten podmět máte v závorce vyjádřený jako IT.

Chyby

Dobrý den, test mi byl vyhodnocen jako 5 správných a 5 špatných odpovědí, ale bohužel nevidím ve kterých větách mám chyby…:( Co s tím?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od akackaa vložený před 14 lety

Chyby

Dobrý den, test mi byl vyhodnocen jako 5 správných a 5 špatných odpovědí, ale bohužel nevidím ve kterých větách mám chyby…:( Co s tím?

Re: Chyby

Už jsem restartovala prohlížeč a je to v pohodě :)

Víc než to že mám jednu chybu, mě štvě, že nevím kde ji mám . Je to nějaké rozbité Marku :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Filip Waldhans vložený před 13 lety

Víc než to že mám jednu chybu, mě štvě, že nevím kde ji mám . Je to nějaké rozbité Marku :-D

Re:

Zlobí nám občas některé testy v Chrome. Použijte prosím jiný prohlížeč.

123

Wine ____ grapes.
is made by
is made from

Either could be used here.

co je spravne ?? ako si mozem prelozit tu „poznamku“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od p4to vložený před 13 lety

123

Wine ____ grapes.
is made by
is made from

Either could be used here.

co je spravne ?? ako si mozem prelozit tu „poznamku“

Re: 123

správně je FROM.

BY by bylo, kdybyste říkali KDO to víno dělá, KÝM je vyráběno.

100% :) dnes píšem, takže doufám, že se mi to procvičování tady vyplatilo :-D

Průběhový čas

U té první věty „The hotel room was cleaned yesterday“ nemohl by tam být průběhový? Přece jenom to dělali nějakou chvilku, v překladu: Hotelový pokoj byl čištěn včera. Já bych tam teda dala Past continuous, ale možná je to špatně, nevím. Přesto děkuji za odpověď :D.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od -Ewicka- vložený před 12 lety

Průběhový čas

U té první věty „The hotel room was cleaned yesterday“ nemohl by tam být průběhový? Přece jenom to dělali nějakou chvilku, v překladu: Hotelový pokoj byl čištěn včera. Já bych tam teda dala Past continuous, ale možná je to špatně, nevím. Přesto děkuji za odpověď :D.

Re: Průběhový čas

Ano, to by bylo špatně. WAS BEING CLEANED by zamenalo, že v ten moment ji právě někdo uklíze, právě byla uklízena. Bylo by to ve vztahu k jiné činnosti, např. chtěl jsem se natáhnout v kanceláři, ale nemohl jsem, protože se v kanceláři právě uklízelo.

Viz články o minulém průběhovém čase.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.