Help for English

BUSINESS 01: Word Quiz B (introductory)

Komentáře k článku: BUSINESS 01: Word Quiz B (introductory)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 15 lety

Re: Re: Otázka č.2

V praxi jsem ještě neměl možnost se s tím setkat. V lekci jedna jsou uvedeny příklady:

He set up two businesses at the same time.
She runs her own business and she is very successful.
We have been doing business with them for more than five years.

Vždy je použito slovo business. V testu č.2 použito není. Tak nevím jestli tam to slovo nechybí nebo se to dá použít tak, jak bylo uvedeno ve správné odpovědí k testovací otázce č.2.

Re: Re: Re: Otázka č.2

Aha, už chápu. Business je myšlen v těch příkladových větách jako živnost, obchod, no a v této větě v testu je použita přímo restaurace (ve smyslu její podnik, její živnost, její business)

Mohu říct, že provozuje (run) svoji živnost (business), ale klidně může provozovat (run) přímo restauraci (restaurant) :-)

Quiz A: 80%
Quiz B: 100%
Jdu zkusit nejaky advanced test, melo by to hodit 140% :-D

pochvala

Skvělý nápad zaměřit se na tuto část všedního života v angličtině. Vždycky jsem se bál už jen názvu obchodní, ale v případě help for english je to zábava. Jako vždy, stručně, jasně, výstižně. Díky.

Re: Re: Re: Re:

Mně se ta věta ale stále nezdá. Proč tam tedy nemůže být „It is the best employer“ místo „They are the best employer“? Není „It is“ lepší?

děkuji za odpověď

Re: Re: Re: Re:

Lepší mi nepřijde. Prostě říkám, že jsou nejlepším zaměstnavatel, jako SKUPINA, nepředstavuji si za tím jednoho člověka, ale více lidí…
Může být pochopitelně i Vaše verze.

90 %, chyba v poslední otázce :) docela spokojenost

Mohu větu I´ve decided not to look foor......., nahradit I´ve decided do not look for…Díky :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lenˇour vložený před 14 lety

Mohu větu I´ve decided not to look foor......., nahradit I´ve decided do not look for…Díky :?:

Re:

V žádném případě. Je to špatně.

Super

Skutečně superweb…i testík na 80%… :-D

Osmdesát :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.