Help for English

BUSINESS 03: CV (storyline)

Komentáře k článku: BUSINESS 03: CV (storyline)

 

lolut

Zajímavý lekce…

Proc je v PERSONAL SKILLS za verbal pred and carka? Vubec me ta veta „Excellent telephone, verbal, and writing skills.“ prekvapuje, to se vazne do zivotopisu pise?
Tahle cast je trochu mimo me, nikdy jsem nemela potrebu psat CV kvuli zamestnani, proto se ptam. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Proc je v PERSONAL SKILLS za verbal pred and carka? Vubec me ta veta „Excellent telephone, verbal, and writing skills.“ prekvapuje, to se vazne do zivotopisu pise?
Tahle cast je trochu mimo me, nikdy jsem nemela potrebu psat CV kvuli zamestnani, proto se ptam. :-)

Re:

Vám jde o tu čárku, nebo o věcnou stránku věci, jako že má vynikající dovednosti tohoto druhu…
Čárka tam být nemusí, a že umí Michael dobře psát a pěkně mluvit se může hodit, třeba takový tiskový mluvčí, který neumí pořádě jazyk, je na tom docela špatně :-)

V anglických životopisech se vůbec často píšou věci, které přeloženy do češtiny znějí hodně ‚křečovitě‘, ale v angličtině to je trochu něco jiného…takových ‚prázdných‘ vět a frází jsem už viděl… :-) Však se o nich ještě pobavíme v další kapitole (tips and tricks) :-)

S tou carkou, me to zarazilo protoze jsem si myslela, ze to skills na konci patri jednak k tomu writting a jednak k tomu verbal, jako jazykova dovednost, dovednost umet se vyjadrit.

Nicmene je to zajime vedet, ze se pouzivaji takoveto fraze.
Doufam, ze CV nebudu muset nikdy psat :-), protoze me teda nenapada jak bych s tim nalozila.

CV

Vcera jsem videla prvni dil IT Crowd. Uz chapu co muze takovy dobre napsany zivotopis zpusobit. :-D

Re: … verbal and writing skills

The proper expression would be „Excellent communication skills“ which would cover all three skills in more professional manner commonly used in CV (Resume). And yes, theswe are very usefull skill if you are good at it. Communication skills are necessary for any managerial, sales position and any position where you will be required to interact with other people i.e. customers or/and cooworkers.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.