Help for English

Saki: Gabriel-Ernest

Komentáře k článku: Saki: Gabriel-Ernest

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od calamity33 vložený před 16 lety

preklad

Prosím Vás,ako sa majú preložiť tieto spojenia?
1.)half-grown boy
2.)His aunt was cleaning up some unfinished jam and cake…

Re: preklad

1) half-grown – prostě to není malý kluk, ale dospělý to taky ještě není.
2) Jeho teta sklízela nedojedený džem a dort…

Re:Re:preklad

ďakujem veľmi pekne za odpoveď :-) ( a to ešte tak skorú! :-D )

Re: Re: Menší rada ;-)

To je uzasna funkce, o ktere jsem vubec nevedela, dekuji za informaci!!!

Skvělé , skvělé ,skvělé – jako celé Vaše stránky Helpforenglish. Děkuji.
:-D :-D

rčení

Dobrý den Marku, mohl by jste mi vysvětlit pravý význam věty „You look as if you've seen a wolf“ překlad je jednoduchý, ale z povídky vyplívá, že by to mělo být jakési rčení. Mám tomu rozumět tak, že byl VAN CHEELE prostě divnej a choval se jinak než obvykle??? Jako když v češtině řekneme Co je? Uplavali ti ryby? nebo Ztratil si řeč?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od silent boy vložený před 15 lety

rčení

Dobrý den Marku, mohl by jste mi vysvětlit pravý význam věty „You look as if you've seen a wolf“ překlad je jednoduchý, ale z povídky vyplívá, že by to mělo být jakési rčení. Mám tomu rozumět tak, že byl VAN CHEELE prostě divnej a choval se jinak než obvykle??? Jako když v češtině řekneme Co je? Uplavali ti ryby? nebo Ztratil si řeč?

Re: rčení

Není to myslím rčení. Prostě byla asi nějaký pobledlý, tak konstatoval, že vypadá, jako kdyby viděl v lese vlka. NIc složitého bych v tom nehledal.

marku, chtěl jsem se zeptat,je možné sehnat nějakou pohádku v češtině, zkusit ji přeložit a někde si ji zkontrolovat.Máte něco takového k dispozici?

PROSÍM, PROČ JE JEDNOU S PŘEDMINULÝM ČASEM AGO A PAK BEFORE.He had just remembered the
child missing from the mill two months AGO.
The miller's wife had lost a child about two months BEFORE-
to první je zdůraznění dokonání děje, proto AGo?

Mno…

Chichi dost dobry… moc se mi to líbilo. Ten kluk byl frajer no :-)

Objev měsíce!

Tyto stránky jsem objevila nedávno, při pátrání po něčem jednoduchém na čtení v AJ. Velmi mi vyhovují, je vidět, že autor VÍ. :idea:
Povídka je prima, včera jsem si „dala“ Tobermoryho, ten mě taky dostal. Líbí se mi zvolený styl, žádná suchárna, super! 8-) Funkce okamžitého slovníku je geniální! Velké díky, asi zde budu často.

HFE addiction :-)

:-D Ja to tu asi milujem! :-D Ktovie, či ma tento až euforický stav z vašich stránok vôbec niekedy prejde. :-D Skvelé! A nádherne sa to počúva! Ďakujem! :-) Naviac poviedka sa hodí k dnešnej fan-mánií, čo prepukla okolo upírov a vlkodlakov 8-)

Shakenbake

Perfektne. Ako to ze som o tychto strankach do teraz nepocul.. Pribehy su fantasticke.. A podla mna nedavajte preklad. Inak sa nik nebude snazit prekladat sam.. Ja sa radsej potrapim a zistim si co je co.. Dakujem

vysvetlenie

Ahoj rada by som sa opýtala prečo je tu používaná väzba napr. farmers had been complaining ?? nemalo by to byť have been complaining ako priebehový predprítomný čas? A ešte aj napr. People had thought,.....mother had said…tam by nemalo tiež byť namiesto had have ako jednoduchý predprítomný čas?? alebo ak je to iná gramatika môžete mi prosím povedať aká? Ďakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od miri5 vložený před 13 lety

vysvetlenie

Ahoj rada by som sa opýtala prečo je tu používaná väzba napr. farmers had been complaining ?? nemalo by to byť have been complaining ako priebehový predprítomný čas? A ešte aj napr. People had thought,.....mother had said…tam by nemalo tiež byť namiesto had have ako jednoduchý predprítomný čas?? alebo ak je to iná gramatika môžete mi prosím povedať aká? Ďakujem.

Re: vysvetlenie

Předpřítomný čas se pro vyprávění vůbec nepoužívá. Viz články o předpřítomném ča­se.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: vysvetlenie

Předpřítomný čas se pro vyprávění vůbec nepoužívá. Viz články o předpřítomném ča­se.

Re: Re: vysvetlenie

a môžete mi teda prosím povedať aká gramatika je to tu použitá?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.