Help for English

Test: EITHER / NEITHER

Komentáře k článku: Test: EITHER / NEITHER

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Ja proste „cestinarky“ nejak nevidim rozdil mezi otazkou v testu ktery typ salku chci a v gramatice ktery si chci vybrat…

Re:

Když se budu rohodovat mezi dvěma obleky, které si mám vzít na jednání, tak pak z odpovědi BOTH WILL DO pochopím, že si vezmu jeden nebo druhý. Oba na sebe nevezmu…

Když je ale kupuji, pak odpověď BOTH WILL DO může znamenat, že si je můžu koupit oba. EITHER WILL DO však jednoznačně znamená, že si koupím jen jeden.

Aha,uz je to jasnejsi, diky

:-)

tak musel jsem si prvně pořádně prostudovat článek ale nakonec 100% bylo :-)

Re:

Je to jako v Půovi -
Chceš ke chlebu med, nebo kondenzované mléko?
Pů byl tak vzrušen, že odpověděl: Obojí.
Ale s chlebem se neobtěžuj, prosím.

When Rabbit said, `Honey or condensed milk with your bread?' he was so excited that he said, `Both,' and then, so as not to seem greedy, he added, `But don't bother about the bread, please.'

super clanek i test 8-)

100%

Otestování

Nejlepší je si pročíst článek a pak se otestovat, jestli jsme to pochopili. V Angličtině už začínám dělat podobnou věc jako v češtině. Dávám slova do věty tak, jak mi to nejlépe zní :D. 100 %! Tyhle stránky jsou super! ;)

Zdravím, kdybych chtěl tedy říci větu ,,Nepiji alkohol ani nekouřím." tak bych řekl ,,I neither drink alcohol nor smoking." ?? Tahle poněkud krátká věta mi dělá problém a nevím, jak ji správně napsat. Díky za pomoc. :)

I neither drink alcohol nor smoke.

Jinak je to v pořádku.

Děkuji za opravu.

I don't drink alcohol or smoke.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.