Help for English

Telefonní čísla

Komentáře k článku: Telefonní čísla

 

Dobrá, já ho přiřadím. Hezký článek. :-)

777

Hm, co takhle: triple seven…? A co: 7777 jako fourfold ev. quadruple seven… Rozuměl by tomu rodilý mluvčí?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karlsson pa Taket vložený před 16 lety

777

Hm, co takhle: triple seven…? A co: 7777 jako fourfold ev. quadruple seven… Rozuměl by tomu rodilý mluvčí?

Re: 777

triple seven, quadruple seven – to už je příliš komplikované. Snad by to pochopili, ale neříká se to tak. Viz např. výslovnost WWW :-) double-u, double-u, double-u… představte si, kdyby se to četlo TRIPLE DOUBLE-U.

It's 603 775 994.

V nahrávke je asi omylom pri tejto odpovedi použitá br. aj am.angličtina dohromady. Číslo „0“ je vyslovené ako „O“, ale potom je tam 7,7 a nie double 7, tak tam asi malo byť číslo „0“ vyslovené ako „zero“? Dík za skvelé stránky.

ivan:Pokud ale čteme čísla po jednotlivých cifrách, v britské angličtině místo nuly čteme písmeno O!!!

V Language Lab jsem narazila při zkoušení číslic na nulu jako nought.Syn sleduje filmy pouze v originále a tvrdí,že nikdy toto ani v brit.neslyšel­.Můžete prosím vysvětlit, jak se to používá.Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tanat vložený před 15 lety

V Language Lab jsem narazila při zkoušení číslic na nulu jako nought.Syn sleduje filmy pouze v originále a tvrdí,že nikdy toto ani v brit.neslyšel­.Můžete prosím vysvětlit, jak se to používá.Díky

Re:

V matematice a ve sportu Britové často NOUGHT používají. Obzvláště v tom sportu, myslím. Je to ale běžné. NOUGHT – nula, nic.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

V matematice a ve sportu Britové často NOUGHT používají. Obzvláště v tom sportu, myslím. Je to ale běžné. NOUGHT – nula, nic.

Re: Re:

Děkuji,byli proti mně tři, že to neslyšeli.Bránila jsem Vaše informace.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tanat vložený před 15 lety

Re: Re:

Děkuji,byli proti mně tři, že to neslyšeli.Bránila jsem Vaše informace.

Re: Re: Re:

Zajímavé je např. to, že já tam NOUGHT vůbec neměl, ale když jsem si nechal od brita nahrát čísla 0 – 10, sám od sebe tam nahrál NOUGHT. Američan automaticky ZERo, Brit automaticky NOUGHT. Osobně toto slovo taky nepoužívám.

řadové číslovky

chtěl bych se zeptat jestly jsou tu i číslovky řadové

Odkaz na příspěvek Příspěvek od toma25 vložený před 14 lety

řadové číslovky

chtěl bych se zeptat jestly jsou tu i číslovky řadové

Re: řadové číslovky

Jistě. Viz mapa kurzu.

Re: australská angličtina

netuším.

nula

nevim ale v slovniku som našla pri nule tiež zero a nie ov. Chcem sa spitať čo je skôr použivanejšie :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od listocek vložený před 14 lety

nula

nevim ale v slovniku som našla pri nule tiež zero a nie ov. Chcem sa spitať čo je skôr použivanejšie :?:

Re: nula

Nemluvíme zde o nule v matematice ale při čtení tel. čísel. Tam se používá OH. STejně jako např. u čísel pokojů, letopočtů apod.

1905 je např. nineteen – oh – one.

Na takové věci nestačí hledat v obyč. slovníku. Kdybyste měla kvalitní slovník, určitě byste tam pro nulu našla daleko více překladů s vysvětlení, kdy se která nula používá.

Je to ale dobrý námět pro článek. Díky.

Re: australská angličtina

Většina Australanů používá tu britskou variantu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.