Help for English

'Víno' není pouze WINE ...

Komentáře k článku: 'Víno' není pouze WINE

 

Cheers

:-) Tak to je milý článek, je pátek, kdybych nešla do práce, tak si na jednu skleničku zajdu :-)

Mám nějaké otázky : Jak se tedy vyjádří jedna kulička hroznového vína, když se používá všeobecně grapes (třeba v receptech)

Jak se vyslovuje slovo bubbly?

Propose a toast je ustálený výraz – uvádíte to jako připil (jedno slovo), já našla ve slovníčku propose – nabídnout

A nakonec 1 chybka – vine – vinní réva

:-)
Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Cheers

:-) Tak to je milý článek, je pátek, kdybych nešla do práce, tak si na jednu skleničku zajdu :-)

Mám nějaké otázky : Jak se tedy vyjádří jedna kulička hroznového vína, když se používá všeobecně grapes (třeba v receptech)

Jak se vyslovuje slovo bubbly?

Propose a toast je ustálený výraz – uvádíte to jako připil (jedno slovo), já našla ve slovníčku propose – nabídnout

A nakonec 1 chybka – vine – vinní réva

:-)

Re: Cheers

Jedna kulička by byla ‚a grape‘.

Propose má mnoho významů, zde se používá ‚propose a toast‘ jako ustálené spojení ‚připít‘ (zvednout sklenici a něco říct), stejně jako např. ‚make a toast‘

Výslovnost bubbly už jsem dopsal do článku a překlep opravil. Děkuji :-)

:-D Tak tohle tema je vyborne, to je jak se rika salek me kavy :-).
Jeste u toho jaka mohou byt vina postradam slovicka jako kabinet, pozdni sber, vyber z hroznu, vyber z bobuli, mohl byste to prosim doplnit.
A prekvapuje me, ze nerozeznavaji sumiva a perliva vina.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

:-D Tak tohle tema je vyborne, to je jak se rika salek me kavy :-).
Jeste u toho jaka mohou byt vina postradam slovicka jako kabinet, pozdni sber, vyber z hroznu, vyber z bobuli, mohl byste to prosim doplnit.
A prekvapuje me, ze nerozeznavaji sumiva a perliva vina.

Re:

Ja jen kdybych se dostala nekdy do te Anglie abych vedela co si kupuji. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

:-D Tak tohle tema je vyborne, to je jak se rika salek me kavy :-).
Jeste u toho jaka mohou byt vina postradam slovicka jako kabinet, pozdni sber, vyber z hroznu, vyber z bobuli, mohl byste to prosim doplnit.
A prekvapuje me, ze nerozeznavaji sumiva a perliva vina.

Re:

No já se obávám, že oni kabinet, výběr z hroznů ani bobulí asi nemají. Alespoň já to neznám, ale možné je všechno – nejsem žádný odborník a ani jsem nikdy nebyl na klasické ochutnávce v UK.
Ale byl jsem v Londýně ve Vinopolis na ‚Wine tasting tour‘…a tam nic takového nerozlišovali. Ale je fakt, že to je taková ‚sranda pro turisty‘ – ze všeho trochu…

Budu ještě pátrat, ale obávám se, že Vám bude muset stačit to, co je v článku :-)

Pozdní sběr dopíšu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

No já se obávám, že oni kabinet, výběr z hroznů ani bobulí asi nemají. Alespoň já to neznám, ale možné je všechno – nejsem žádný odborník a ani jsem nikdy nebyl na klasické ochutnávce v UK.
Ale byl jsem v Londýně ve Vinopolis na ‚Wine tasting tour‘…a tam nic takového nerozlišovali. Ale je fakt, že to je taková ‚sranda pro turisty‘ – ze všeho trochu…

Budu ještě pátrat, ale obávám se, že Vám bude muset stačit to, co je v článku :-)

Pozdní sběr dopíšu :-)

Re: Re:

Ja to tusila. Uz to vidim, ze si vedle knihkupectvi budu muset otevrit i obchod s vinem, abych si mohla nechat dovazet ve velkem sve oblibene bile vino Veltlinske cervene. Predpokladala jsem, ze vino vetsinou dovazi, protoze nemaji na nej slunicko, tak jsem si myslela, ze to musi na etiketach nejak prekladat.
Dekuji za snahu. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Re: Re:

Ja to tusila. Uz to vidim, ze si vedle knihkupectvi budu muset otevrit i obchod s vinem, abych si mohla nechat dovazet ve velkem sve oblibene bile vino Veltlinske cervene. Predpokladala jsem, ze vino vetsinou dovazi, protoze nemaji na nej slunicko, tak jsem si myslela, ze to musi na etiketach nejak prekladat.
Dekuji za snahu. :-)

Re: Re: Re:

Jee a jeste k sumivym vinum / sektu jak prekladaji Brut. To je pro me take dulezite :-). Ve Francii to byla katastrofa abychom si s manzelem koupili suche bublinky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Jee a jeste k sumivym vinum / sektu jak prekladaji Brut. To je pro me take dulezite :-). Ve Francii to byla katastrofa abychom si s manzelem koupili suche bublinky.

Re: Re: Re: Re:

Právě jsem doplnil do článku :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

:-D Tak tohle tema je vyborne, to je jak se rika salek me kavy :-).
Jeste u toho jaka mohou byt vina postradam slovicka jako kabinet, pozdni sber, vyber z hroznu, vyber z bobuli, mohl byste to prosim doplnit.
A prekvapuje me, ze nerozeznavaji sumiva a perliva vina.

Re:

Tak jsem právě našel ještě KABINETT (někdo používá i anglické CABINET), ale to je německý termín, který znají odborníci. Stejně tak znají i SEKT, opět jako německý výraz.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Jee a jeste k sumivym vinum / sektu jak prekladaji Brut. To je pro me take dulezite :-). Ve Francii to byla katastrofa abychom si s manzelem koupili suche bublinky.

Re: Re: Re: Re:

Dekuji moc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

Tak jsem právě našel ještě KABINETT (někdo používá i anglické CABINET), ale to je německý termín, který znají odborníci. Stejně tak znají i SEKT, opět jako německý výraz.

Re: Re:

Je to zvlastni pokud znaji slamove a ledove vino, ze neznaji vyber z bobuli to ma stejnou minmalni cukernatost myslim a vyber z hroznu je mezi pozdnim sberem a vyberem z bobuli.

vyvrtka

Nasla jsem cort-screw. Je to spravne? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

vyvrtka

Nasla jsem cort-screw. Je to spravne? :-)

Re: vyvrtka

Omlouvam se je to az dole a mam to na 7" display. :-)

Ja vim, ze otravuji. :-)
Jeste polosladke vino a pancovane vino a mlade vino, maji pro to termin?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

vyvrtka

Nasla jsem cort-screw. Je to spravne? :-)

Re: vyvrtka

Obávám se, že nechápu dotaz. Vývrtka je CORKSCREW.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.