Help for English

Jazyky

Komentáře k článku: Jazyky

 

jazyk slovensky

vo vadsine sk-an slovnikoch je preklad skovencina – Slovak aj ja to pouzivam: „I speak Slovak“ or „In Slovak language we say …“ a tu je Slovakian je to dost diskutabilne kedze ja som from Slovakia, ale tu som sa stretla casto s nazvom The Slovak Republic dokonca aj v Yellow pages je predvolba na Slovensko a pise sa tam Slovak Republic

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marcy vložený před 16 lety

jazyk slovensky

vo vadsine sk-an slovnikoch je preklad skovencina – Slovak aj ja to pouzivam: „I speak Slovak“ or „In Slovak language we say …“ a tu je Slovakian je to dost diskutabilne kedze ja som from Slovakia, ale tu som sa stretla casto s nazvom The Slovak Republic dokonca aj v Yellow pages je predvolba na Slovensko a pise sa tam Slovak Republic

Re: jazyk slovensky

Existují obě možnosti, SLOVAK je častější než SLOVAKIAN. Změním to.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: jazyk slovensky

Existují obě možnosti, SLOVAK je častější než SLOVAKIAN. Změním to.

Re: Re: jazyk slovensky

nechcela som vyvraciat vas preklad, skor som sa chcela ubezpecit ci ja to hovorim spravne, lebo uz davnejsie som sa rozpravala s jednou litvinkou a ona mi vyvraciala, ze slovak je spravne, kedze som from Slovakia, tak ze bezpodmienecne musi byt slovakian, ale mne to nikdy dobre neznelo, tak to ani nepouzivam, ale zas pouzivam from Slovakia tak asi preto to ludi matie

Re:

Ty se asi moc anglicky neučíš, co? Jinak bys totiž věděl že děkuji je THANK YOU!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mikast vložený před 16 lety

Re:

Ty se asi moc anglicky neučíš, co? Jinak bys totiž věděl že děkuji je THANK YOU!!!

Re: Re:

Nikdo učený z nebe nespad, chybovat je lidské. A navíc toto je kurz pro naprosté začátečníky. Proto vás prosím, abyste si podobné komentáře příště odpustila. Nepíšu tyto stránky pro lidi, kteří všechno umí, všechno znají, všude byli, ale pro ty, kteří se to chtějí naučit.

Nema chybu

Dobry den pane Vit.
Je to uz asi trapne psat, protoze to pise kazdy rozumny a normalni clovek, Vase stranky jsou proste super! Klobouk dolu! Nejsem uplny zacatecnik, ale presto tady (v kurzu zacatecniku) narazim na spoustu veci, co neumim, co jsem uz zapomel a nejspise i neco, co jsem nikdy nevedel. A hlavne me to tu bavi! Zpetne si uvedomuji, ze kdybych mel kdysi ve skole takovouhle osnovu a takoveho ucitele, jako jste Vy, pak bych tedka nebyl intermediate, ale byl bych daleko dal. Kazdy ucitel, ktery toto cte, by to mohl vzit jako apel na zlepseni vyuky na ZS/SS, protoze zpusob vyuky pana Vita a zpusob vyuky na vetsine ceskych skolach je proste nebe a dudy.

Vyuziji tez moznosti na upozorneni na drobne poznamky primo k teto lekci:
1) V testu slovicek se neuznava „Slovak“, ale jen „Slovakian“. To by chtelo jeste updatnout, at je to dle lekce.
2) V tabulce vyse mi nejde prehrat vyslovnost „Slovak“, vsechna ostatni slova slysim OK.
3) Behem testu slovicek z teto lekce chybi moznost prehrani vyslovnosti po kazdem hadani slova, tak jak to mate v ostatnich testech na slovicka.

Neberte to jako nejake rejpani, ci buzeraci, jen jsem si toho vsiml, tak davam zpetnou vazbu. Jak jsem rekl, Vase stranky jsou pro ceskeho cloveka, ktery ma zajem se v AJ cokoliv naucit naprosto neocenitelne! Diky za vsechny, jen tak dal!

P.S. V dnesni dobe je malo lidi, co delaji nezistne neco pro lidi druhe, navic takto kvalitne. Pokud by jste mel pane Vit zajem o nejakou pomoc z me strany, jsem tomu otevren. Vice dyztak pres mail. S pranim hezkeho dne,
Alesh.

Re: Nema chybu

Dobrý den, díky za poznámky, Prověřím, upravím, nebo se o to alespoň pokusím.

Angličtina aj Francúzština v Canade

Prosím vás, chcel by som len upozorniť, že do jazyka francúzskeho by sa zišlo napísať aj Canadu – („Poněvadž“ v Canade sú dva oficiálne jazyky: English and French)

Ďakujem

U těch testů by bylo lepší, kdyby záleželo na velikosti písmen. A stránky samozřejmě chválím :)

Mohl bych říct „I speak English a little“? Předem díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chronos vložený před 12 lety

Mohl bych říct „I speak English a little“? Předem díky za odpověď.

Re:

Ano.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chronos vložený před 12 lety

U těch testů by bylo lepší, kdyby záleželo na velikosti písmen. A stránky samozřejmě chválím :)

Re:

Tady ano, jinde by to zase vadilo a lidé by si stěžovali, že jim to počítač neuznal. Museli jsme zvolit jednu variantu pro všechny naše testy… tato se nám jevila jako vhodnější. Ale samozřejmě na jazyky a vlastní jména apod. by to bylo dobré.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.