Help for English

Sloveso 'být' (cvičení)

Komentáře k článku: Sloveso 'být' (cvičení)

 

ach ty peníze s těma jsou vždycky nějaké problémy – „Kde je můj peníz“?

Peníze jsem měl dobře. :-)
Vyhořel jsem na poslední otázce.

me zase dostal ten 1 stul a 2 zidle :?

Super, zvlášt ta 15ka mě dost poučila, konečně chápu rozdíl mezi všichni a každý :) Ikdyž ve vašem slovníčku je everybody i jako všichni, což může být matoucí.
Takže množná číslo by bylo, kdyby tam bylo třeba ALL že?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 17 lety

Super, zvlášt ta 15ka mě dost poučila, konečně chápu rozdíl mezi všichni a každý :) Ikdyž ve vašem slovníčku je everybody i jako všichni, což může být matoucí.
Takže množná číslo by bylo, kdyby tam bylo třeba ALL že?

Re:

Jistě, ale překlad slova EVERYBODY je skutečně i ‚všichni‘. Samozřejmě gramaticky je v tom háček, ale překladově to může být i ‚všichni‘.

Super testik, jen skoda te 10.otazky,nechala jsem se nachytat. Uz si to ale budu pamatovat!!!!!!!!

popleta

93%. Spojené státy jsem si dala dobře, pak jsem to přepsala, pak jsem to napsala zase správně a nakonec jsem skončila s chybou. I tak se to stává, když se hodně přemýšlí. Ale některé odpovědi mi „naskočily“ samy:

Re: Re:

a kdy se teda používá me a kdy I? ja jsem si totiž taky myslela, že tam je chybička:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evulka2 vložený před 16 lety

Re: Re:

a kdy se teda používá me a kdy I? ja jsem si totiž taky myslela, že tam je chybička:-)

Re: Re: Re:

Když je to podmět věty, je tam I. Když to je předmět slovesa nebo za předložkou, je tam ME. Stejně tak bude ME, když je to tzv. SUBJECT COMPLEMENT, tedy součást podmětu za slovesem BÝT – IT'S ME. Dalo by se o tom napsat víc (a někdy napíšu v samostatném článku) ale toto je základ.

93%

nachytala mě ta 14

Ahojky,jsem tu nový a děsně mě to chytlo.Jedna chyba-everybody.

Penize, stol a dve stolicky :-(
Ale nevadi aj 87% je fajn

Krásnych 100% !

Som dnes na seba pyšná :-D

njn

já se dycky nechám nachytat :-D a přitom to vypadalo tak lehce :?

Můžu se zeptat, proč u osmičky je IT IS VERY HOT DAY BEZ ČLENU? (IT IS A VERY HOT DAY) BYCH ŘEKLA JÁ…:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.