Help for English

Gerundium vs. Infinitiv (cvičení) #1

Komentáře k článku: Gerundium vs. Infinitiv (cvičení) 1

 

článek?

Test dobrej, ale docela bych uvítal nějaký vysvětlující článek o tomhle problému.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od flyer_stepik vložený před 17 lety

článek?

Test dobrej, ale docela bych uvítal nějaký vysvětlující článek o tomhle problému.

Re: článek?

Ten najdete v sekci GRAMATIKA.

Reagovat

Díky je to opravdová pomoc pro samouky jako jsem já Ester

Re: Re: Re:

To rozhodně není. We decided NOT TO GO…

Díky :)

Učitelka nám říkala, jaké jsou tyhle stránky úžasné… Nejdřív sem nevěřila, ale když sme v hodině dělali tento test, zaujaly mě :-) jsou to fákt dobrý stránky. díky

je tadle sportka mi celkem vysla :-D

snowboarding

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda-li lze „snowboarding“ použít jako podstatné jméno a zda-li by před něj patřil člen.

„The snowboarding is great.“

Zní to divně … Asi by mi to spíš sedělo k situaci, kdy bych se hrabal pod kopcem z prašanu a kámošovi říkal „Hey, the snowboarding is great, isn´t it?“

Můžete mi, prosím, sdělit jak to vidíte Vy?

Díky

f.

Paráda, po přečtení článku k tomuto testu bez chyby :) :-)

Re: dotaz…

Try je v obou případech jak s gerundiem tak s infinitivem.
TRY s TO: Se používá pokud se pokusiš něco udělat, ale nevíš, jestli se to podaří (Zkus udělat tu zkoušku)
TRY s gerundiem: zkus se učit na zkoušku, ale nevíme, jestli to bude k něčemu platné.

Zdravím, článok o gerundiu je až na úrovni INTERMEDIATE a tento test na úrovni PRE-INTERMEDIATE, je to len chyba alebo mi ušiel nejaký článok ku ktoréme sa neviem dostať? Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 7 lety

Zdravím, článok o gerundiu je až na úrovni INTERMEDIATE a tento test na úrovni PRE-INTERMEDIATE, je to len chyba alebo mi ušiel nejaký článok ku ktoréme sa neviem dostať? Ďakujem

Úrovně článků a testů jsou jen orientační. Věty v tomto cvičení jsou naprosto základní, tedy hodí se dobře pro studenty na úrovni PRE-INTERMEDIATE. Článek o gerundiu jako gramatickém jevu je trochu podrobnější a zabývá se i např. méně známými slovíčky a vazbami, proto jsme mu dali úroveň INTERMEDIATE.

V angličtině se ale člověk neustále cyklicky vrací k již probranému a rozšiřuje to. Je to normální postup. Když si na našich stránkách ve výpisu článků nastavíte jen materiály pro Vaši úroveň, budou vždy zobrazeny úrovně plus jedna i minus jedna. Tedy i ty jsou určeny pro Vás.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.