Help for English

Jak počítat nepočitatelná podstatná jména?

Komentáře k článku: Jak počítat nepočitatelná podstatná jména?

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od stanley_m vložený před 15 lety

dotaz

Pekny den,
Vase stranky su vyborne.
Pocuvam CD Headway Pre-Intermediate ale je to uplne inom ked vopred nahliadnem do textu.S takouto pomocou ratam samozrejme len docasne.
Tiez tento sposob pomoci vobec nedoporucujete? Dakujem. :oops:

Re: dotaz

Jak to myslíte?

Re: a pound of… half a pound of?

před POUND.

Dobrý den

Paní uč.nám zadala např.hodně soli,hodně balíčků,hodně lásky atd.že to máme přeložit do anglického jazyka a hodně vyjádřit bud ve tvaru many nebo much.Jenže já nechápu kde se píše much a kde many.Poradíte mi někdo?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tereza vložený před 15 lety

Dobrý den

Paní uč.nám zadala např.hodně soli,hodně balíčků,hodně lásky atd.že to máme přeložit do anglického jazyka a hodně vyjádřit bud ve tvaru many nebo much.Jenže já nechápu kde se píše much a kde many.Poradíte mi někdo?

Re: Dobrý den

Přečtěte si příslušné články v našem kurzu.

Dobry den,uz par dni mi nejde prehravanie jednotlivych fraz,musim aspon 15 krat ikonu klikat a nic,neviete mi poradit,jana

Odkaz na příspěvek Příspěvek od 1janula9 vložený před 15 lety

Dobry den,uz par dni mi nejde prehravanie jednotlivych fraz,musim aspon 15 krat ikonu klikat a nic,neviete mi poradit,jana

Re:

Zkuste přeinstalovat Flash Player. Ale nevím. Dělá to jen v jednom prohlížeči, nebo i v jiném?

Dobrý den, chci se zeptat, jídla jsou npočitatelná jako I have … for dinner, proto tam není člen. Proč ale pak narazím na větu: I have a snack…
nebo dinners are. děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 15 lety

Dobrý den, chci se zeptat, jídla jsou npočitatelná jako I have … for dinner, proto tam není člen. Proč ale pak narazím na větu: I have a snack…
nebo dinners are. děkuji

Re:

Dinner je počitatelné, ve frázích HAVE DINNER, MAKE DINNER, AFTER DINNER, BEFORE DINNER, FOR DINNER apod. se používá bez členu (tedy přesně řečeno S NULOVÝM ČLENEM), stejně jako např. BY BUS či IN BED / TO BED.

pěkný přehled

dobrý den, můžu použít a garlic počitatelné jako kus a nepočitatelné jako látku?

Marku,jak je to se slovem DATA, je sloveso v množném nebo jednotném čísle.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 14 lety

Marku,jak je to se slovem DATA, je sloveso v množném nebo jednotném čísle.

Re:

obojí je přijatelné. DATA IS, DATA ARE.

a half kilo of / half a kilo of

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda-li jsou použitelné obě varianty:

a) a half kilo of potatoes
b) half a kilo of potatoes

Díky

f.

vegetables

Ještě jeden dotaz.

I eat only few vegetables. My doctor says that so few vegetables AREn´t good for my health.

nebo?:

… that so few vegetables ISn´t good for my health.

Díky moc.

jasné a srozumitelné…moc pěkné :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.