Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #19

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 19

 

se mi zda, ze vsechny tyhle figle se asi nikdy uplne nenaucim…este ze idiomy mi nedelaji problemy :oops:

93%, a vyhořel jsem právě ve 12 na idiomu. :-)

Proč mám vždycky u Use of English takový propadák? :oops: Ach ta gramatika…

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jirka
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Thelvyn vložený před 15 lety

Proč mám vždycky u Use of English takový propadák? :oops: Ach ta gramatika…

Re:

Ponevadz v tomto hloupem jazyku je neustale se co ucit. I kdyz muzes mit pocit, ze konecne umis dost, neumis nic.

Hloupem jazyku? Dont blaspheme will u? :o

OK

Jinak velmi užitečné stránky dnes jsem zde poprvé a budu zde často. 8-)

Po horších výsledcích v předchozích třech testech tohoto typu jsem se opět vrátil na přijatelných 80%.
Pomohlo mi taky, že si teď projíždím (na těchto stránkách recenzovaný) IDIOMS OGANIZER, a proto jsem v idiomu chybu neudělal :-)

Chtěl bych se zeptat na nějaké bližší vysvětlení, proč v otázce číslo 5 nemůže být varianta A.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 15 lety

Chtěl bych se zeptat na nějaké bližší vysvětlení, proč v otázce číslo 5 nemůže být varianta A.

Re:

Protože v této vazbě je pouze povolená varianta -ING bez předložky. K pochopení proč tomu tak je doporučuji přečíst si článek o zájmenu IT (nedávno vydaný v sekci gramatika). Ono to TRYING je vlastně významový podmět věty, ale je moc dlouhý, tak ho na místě podmětu nahrazuje zájmeno IT.

Ale také se můžete vazbu IT'S NO GOOD -ING naučit jako idiomatické spojení a důvody neřešit.

Hrozně mě fascinuje, jak do komentářů všichni píšou 80, 93, 100% a pak se kouknu na průměr uživatelů 43% :D:D Vtipné. ale dobrý test:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.