Help for English

Cvičení: Pádová osobní zájmena

Komentáře k článku: Cvičení: Pádová osobní zájmena

 

za 5

Všechno mám špatně To je síla..Není to tak jednoduché jak to vypada.. :oops: :shock:

nevadí

i já mám jednu chybu, což mě mírně rozladilo. Ale skočila jsem na špek páté otázce, kde jsem si neuvědomila množné číslo :-D
Tohle je názorný příklad toho, že je třeba opakovat a opakovat. Jak bylo v jednom článku hezky napsáno,:„Co se nepoužívá, to se zapomene.“

it house

Prosím- proč IT HOUSE?? Nemužu o tom nikde nic najít…Je to jednoduše proto že to tak angláni mají? Ze školy už jsem dlouho doma.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Irena vložený před 15 lety

it house

Prosím- proč IT HOUSE?? Nemužu o tom nikde nic najít…Je to jednoduše proto že to tak angláni mají? Ze školy už jsem dlouho doma.

Re: it house

jak myslíte „IT HOUSE“? Ptáte se, proč je podst. jméno HOUSE nahrazeno zájmenem IT?

Je to proto, že vše neživotné je v angličtině středního rodu.

Omlouvám se.špatně jsem to formulovala. Ano tak jsem to myslela..
Děkuju. Hold ta starší generace :-)

já jsem se nachytala na money – dala jsem them :oops:

wood

asi na potřetí mám jen 60 %. Je to pro mě nejobtížnejsí látka, co jsme doposud brali.Poprvé jsem v testu nepochopila o čom je řeč.. Jste na tom nekdo podobně? Jsem hold na pádová zájmeno dřevo?

answer

I am :-D

mohu se ptát, proč v bublině u rvního příkladu I like my car, by někteří Američané použili HER? Já myslela, že bych spíš řekla HIM :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mia99 vložený před 15 lety

mohu se ptát, proč v bublině u rvního příkladu I like my car, by někteří Američané použili HER? Já myslela, že bych spíš řekla HIM :-(

Re:

protože pro mnohé američany je jejich auto jako jejich holka. :-) Více v článku o rodu podstatných jmen na našich stránkách.

no oni snad fakt nejsou normální :-D. Mockrát děkuji za vysvětlení.

Re: nevadí

tak na páté otázce jsem se nachytala taky, přitom stačilo trochu víc myslet .. dobře mi tak :-))

tak tohle mi fakt nejde, to budu muset asi dlouho trenovat :?

Re: za 5

Já jsem na tom úplně stejně jako Ty, taky koukám jak to tu všem jde. Já nevím jak se ty zájmena mám učit.

Proc v prni odpovedi nemuze byt „I like that“?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.