Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #6

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 6

 

jiný čas?

Dobrý den, zarazila mě 2 otázka, použila bych tam s jistotou předminulý čas průběhový, jako děj předcházející jinému, důsledku.Proč je to jinak?Děkuju.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milena vložený před 15 lety

jiný čas?

Dobrý den, zarazila mě 2 otázka, použila bych tam s jistotou předminulý čas průběhový, jako děj předcházející jinému, důsledku.Proč je to jinak?Děkuju.

Re: jiný čas?

byl vyhozen za nějaký svůj stálý zvyk, něco, co tak dělá stále. Předminulý by nevadil, minulý průběhový ale špatně není také.

lolut

Poměrně těžký test :oops:

73%

Už se lepším 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondřej Strádal vložený před 15 lety

73%

Už se lepším 8-)

Re: 73%

Mělo tam být samozřejmě 93%… :-P

Prosba

Pardon, ze otravuju. Ale jak byste prelozili vetu: „A jak se tam dostaneme?“ Diky za pomoc :-)

joo, 80%, celkem to jde…a moje intuice a cit u idiomu byl správnýýý-konečněě :-)

Re: Re:

93%. V prvni vete s tim clenem, myslel jsem si, ze tam podle vas „musi“ byt clen, budto „a“ a nebo „the“ a tak jsem tam vstrcil „a“ i kdyz mi to vubec nesedelo. Moje chyba, dobre jsem si to neprecetl

zatím můj neslabší výsledek, 40%, lepší než 100%, aspoň jsem se něco naučil :-)

14)

…pořád mi leží v hlavě ta 14tka.
It could badly result in your health – ve smyslu může to mít negativní důsledek na tvé zdraví – opravdu to nelze? (chápala bych to, kdyby tam nebylo to „badly“)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 15 lety

14)

…pořád mi leží v hlavě ta 14tka.
It could badly result in your health – ve smyslu může to mít negativní důsledek na tvé zdraví – opravdu to nelze? (chápala bych to, kdyby tam nebylo to „badly“)

Re: 14)

ne, nejde. RESULT IN znamená, že jako důsledek se něco stane, že to skončí čím? BADLY RESULT IN YOUR HEALTH by znamenalo, že to špatně dopadne tvým zdravím.

RESULT IN sth by se použilo např. IT CAN RESULT IN A HEART ATTACK – může to skončit infarktem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: 14)

ne, nejde. RESULT IN znamená, že jako důsledek se něco stane, že to skončí čím? BADLY RESULT IN YOUR HEALTH by znamenalo, že to špatně dopadne tvým zdravím.

RESULT IN sth by se použilo např. IT CAN RESULT IN A HEART ATTACK – může to skončit infarktem.

Re: Re: 14)

jo takhle!
díky moc.

tak konkretně u desítky jsem váhal a nic mi tam nepřipadlo správně. Vyčetl jsem totiž z nějaké Oxford press – učebnice, že vazba „is going to go“ je spíše „nemotorná“ nebo něco v tom smyslu a že se jí angličani vyhýbají

Re: Prosba

„… and how do we get there ?“ nebo „how are we to get there ?“ řekl bych

Re:

vazbě BE GOING TO GO tu máme věnovaný článek „polovičatá pravidla #2“

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.