Help for English

Cloze: The British Shorthair Cat

Komentáře k článku: Cloze: The British Shorthair Cat

 

Akorát je 0:07 a říkal jsem si, co zase pan Vít ponocuje :-). A ona je to i jeho žena :-).
Přeji pěknou noc :-) Vám oběma

Letím spát také, sám :-D

Chtěl jsem se jen zeptat: Ve Vaší větě Well developed whisker pads ________ rise to … máte „give rise to“, ale ve vysvětlení máte „give RAISE to“, tak jsem se chtěl jen ujistit, jestli je správně „rise“ nebo „raise“. Děkuju za odpověď, jinak sem se moc nepochlapil, jenom 78%
:oops:

hezký test

Tak dnešní test byl ve znamení spousty pro mně neznámých slovíček, nicméně i tak jsem to dal na 72 % :-).
Doma si to v klidu projdu ještě jednou.
Více takových testů…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Chtěl jsem se jen zeptat: Ve Vaší větě Well developed whisker pads ________ rise to … máte „give rise to“, ale ve vysvětlení máte „give RAISE to“, tak jsem se chtěl jen ujistit, jestli je správně „rise“ nebo „raise“. Děkuju za odpověď, jinak sem se moc nepochlapil, jenom 78%
:oops:

Re:

Je to GIVE RISE. Hned opravím.

tohle bylo celkem těžký :? samý vazby a ty předložky :o

Tak mám jenom 56 procent, ale minimálně v třech případech bych se hádal o uznání mojí odpovědi. Místo substitution one mám originální název Shorthair – apozice. Pak mám apayrt from blue, grey is the…a tam jsem si říkal, jak to mám asi věděl, ale napadlo mě, že je to na obrázku…gramaticky i významově by to mělo bejt taky ok. A poslední s tím needs daily grooming tam mám but, protože samozřejmě jsem nemohl vědět tuhle general knowledge o kočkách, takže gramaticky je to snad taky dobře – když je to koordinace, byť poměr vylučovací, tak tam nemusím psát pak „requires“, ne? Další chyby jsou z nepozornosti a z blbosti a z neznalosti jako v případě affectionate for a accepted in. Fajn test.

O british cats toho moc nevím, tak snad se něco přiučím :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Tak mám jenom 56 procent, ale minimálně v třech případech bych se hádal o uznání mojí odpovědi. Místo substitution one mám originální název Shorthair – apozice. Pak mám apayrt from blue, grey is the…a tam jsem si říkal, jak to mám asi věděl, ale napadlo mě, že je to na obrázku…gramaticky i významově by to mělo bejt taky ok. A poslední s tím needs daily grooming tam mám but, protože samozřejmě jsem nemohl vědět tuhle general knowledge o kočkách, takže gramaticky je to snad taky dobře – když je to koordinace, byť poměr vylučovací, tak tam nemusím psát pak „requires“, ne? Další chyby jsou z nepozornosti a z blbosti a z neznalosti jako v případě affectionate for a accepted in. Fajn test.

Re:

Manželka tu není, tak se pokusím odpovědět za ni:

1) SHORTHAIR není plný název, takže pokud bys chtěl použít apozici, mělo by tam být TO THE CURRENT BRITISH SHORTHAIR.

2) Ano, GREY či jiná barva tam vypadá hezky, ale potom je z toho souvětí, kde jsou prostě ledabyle spojené věty k sobě čárkou, bez jakéhokoliv vztahu. To je přinejmenším nešikovné a v testu bych se tomu vyhýbal.

3) REQUIRES by tam IMHO být muselo. Použijeme-li OR, je to DOES NOT SHED or (does not) REQUIRE. Použiješ-li BUT, už by muselo být BUT REQUIRES.

Dal jsem sice in many cases, ale šlo by třeba i ‚in certain cases‘ ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Manželka tu není, tak se pokusím odpovědět za ni:

1) SHORTHAIR není plný název, takže pokud bys chtěl použít apozici, mělo by tam být TO THE CURRENT BRITISH SHORTHAIR.

2) Ano, GREY či jiná barva tam vypadá hezky, ale potom je z toho souvětí, kde jsou prostě ledabyle spojené věty k sobě čárkou, bez jakéhokoliv vztahu. To je přinejmenším nešikovné a v testu bych se tomu vyhýbal.

3) REQUIRES by tam IMHO být muselo. Použijeme-li OR, je to DOES NOT SHED or (does not) REQUIRE. Použiješ-li BUT, už by muselo být BUT REQUIRES.

Re: Re:

Ok, k tomu bodu 2, takže kdyby tam byla semicolon, tak je to v pohodě, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Re: Re:

Ok, k tomu bodu 2, takže kdyby tam byla semicolon, tak je to v pohodě, ne?

Re: Re: Re:

Jo, se středníkem by to šlo.

50% i když čekal jsem že to bude horší. Těžký text.

56%, nic moc,ale kdyz si vezmu jake problemy jsme s doplnovanim slov do textu mela, tak se citim celkem dobre:) moc dekuji za tento clanek :-D

MOhla bych se zeptat co presne znamena FELINE? Je to neco jako kocici?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

MOhla bych se zeptat co presne znamena FELINE? Je to neco jako kocici?

Re:

ano FELINE je podst. jméno a přídavné jméno, které se týká koček, kočkovitých šelem obecně. Podobně je CANINE pro psy a psovité šelmy.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.