Help for English

Test - přítomné časy

Komentáře k článku: Test - přítomné časy

 

6. otázka

To jsem dopadla, u šestky jsem pořád přemýšlela, jak to přeložit v přítomném čase, pořád se mi tam dralo DID, a nakonec jsem si řekla, že prostě pravidelně v úterý potkává rodiče, na budoucnost jsem si nevzpomněla, takže smůla. Ale za test moc děkuju a dopředu prosím za předpřítomný čas.

jů, další test

Děkuji za testík :-) Zrovna ve čtvrtek jsem se začala učit přítomný průběhový čas, tak mi to přišlo vhod :-)

podmět

Nešlo by u pětky do správných odpovědí zařadit i odpověď s podmětem „they“ místo „Tom and Liza“ → are they playing? Děkuji

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jirka
Odkaz na příspěvek Příspěvek od moja vložený před 15 lety

podmět

Nešlo by u pětky do správných odpovědí zařadit i odpověď s podmětem „they“ místo „Tom and Liza“ → are they playing? Děkuji

Re: podmět

ne, to v tomto pripade nepripada v uvahu. They muze byt nespocetne osob. Takle posluchaci davas jasne najevo, o koho se presne jedna.

???

I meet my boyfriend's parents on Tuesday. Mohlo by tam to meet být, pokud sem to pochopil, že každý týden pravidelně chodí k těm přítelovým rodičům? to by tam asi muselo být TuesdayS, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

???

I meet my boyfriend's parents on Tuesday. Mohlo by tam to meet být, pokud sem to pochopil, že každý týden pravidelně chodí k těm přítelovým rodičům? to by tam asi muselo být TuesdayS, ne?

Re: ???

nebo spíš every tuesday, co?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

???

I meet my boyfriend's parents on Tuesday. Mohlo by tam to meet být, pokud sem to pochopil, že každý týden pravidelně chodí k těm přítelovým rodičům? to by tam asi muselo být TuesdayS, ne?

Re: ???

aj ja som to tak pochopila

Mel bych jednu technickou pripominku. Slo by delat text v kolonkach vetsi? Je to hrozne mrnavy a jeste k tomu sedy. Ja na to proste nevidim.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

Re: ???

nebo spíš every tuesday, co?

Re: Re: ???

pokud bychom chtěli říci „každé úterý“, možnosti „on Tuesdays“ a „every Tuesday“ jsou správné …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hum4nfrog vložený před 15 lety

Mel bych jednu technickou pripominku. Slo by delat text v kolonkach vetsi? Je to hrozne mrnavy a jeste k tomu sedy. Ja na to proste nevidim.

Re:

také se připojuji k prosbě, luštím to s lupou a doufám, že jsem zadání vyluštila dobře.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jirka
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hum4nfrog vložený před 15 lety

Mel bych jednu technickou pripominku. Slo by delat text v kolonkach vetsi? Je to hrozne mrnavy a jeste k tomu sedy. Ja na to proste nevidim.

Re:

lol :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hum4nfrog vložený před 15 lety

Mel bych jednu technickou pripominku. Slo by delat text v kolonkach vetsi? Je to hrozne mrnavy a jeste k tomu sedy. Ja na to proste nevidim.

Re:

V Mozille je to pěkně velké… ale něco s tím uděláme, aby ta velikost byla přijatelná i na jiných prohlížečích.

Re: Re:

Ja sice pouzivam Firefox, ale mam rozliseni 1200×1600, takze i v nem to mam mrnavy :-(. Jinak ale Ctrl+kolecko (nebo +) nastesti funguje :-). Clovek je proste jenom liny…

It would be great if I could use Are they playing.. in the sentence number 5.
I thought there was no use writting the full form.

Moc hezký testík (100%) :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.